3. НАЙ-ЛУДАТА ВЕЧЕР!!! Лудогорец оцеля в Европа!!! (ВИДЕО)

НАЙ-ЛУДАТА ВЕЧЕР!!! Лудогорец оцеля в Европа!!! (ВИДЕО)

Тисера вкара решителен гол в 95-та минута

Лудогорец записа поредна луда вечер в Европа при победа №50 след 2:1 над Спартак в Търнава в Лигата на конференциите. Родният шампион отмъкна трите точки в Словакия в последната секунда, когато Матиас Тисера довкара отблизо лоша отбита топка от героя до този момент Доминик Такач. "Орлите" бяха по-солидният отбор през всички 90 минути, но попадение на Бернард Текпетей бе отменено заради засада, а Оливие Вердон пропусна дузпа при 1:1. В крайна сметка Тисера измъкна "зелените", за да съхрани шансовете за следващата фаза на турнира. Група Н остава изключително завързана и нищо няма да е ясно до последно. Лидер е Нордселанд с 10 точки, разбил Фенербахче с 6:1 в Дания. Турският гранд се смъкна до трета позиция заради тежкия погром, който претърпя, докато родният шампион вече е втори. В директните сблъсъци балансът е изравнен - 3:3 общ резултат, но головата разлика на отбора на Георги Дерменджиев е по-добра.

В последния ден от групите Лудогорец приема страшилището Нордселанд, докато Фенерите са домакин на Спартак Търнава. При два домакински успеха скандинавците са аут за сметка на родния представител и тима на Един Джеко.

Двубоят започна динамично, като и двата тима опитваха да намерят начин да застрашат вратата на противника, но в първите минути положения липсваха. След 20 минути игра Михал Дуриш бе намерен в наказателното поле на "орлите", но отбраната на гостите не му даде да се обърне, а впоследствие нападателят загуби притежанието й.

За да дойде 23-ата минута, когато Лудогорец поведе. Тогава Кайо Видал бе блокиран в наказателното поле на словаците, но топката попадна в Текпетей, който директно я запрати в скобата на домакините. Последва проверка на ВАР, която продължи повече от 2 минути, за да установи, че голмайсторът е бил в засада в самото начало на атаката.

Последва още една страхотна ситуация за родния шампион. В 30-ата минута Якуб Пьотровски бе намерен пред вратарското поле, но ударът му с глава бе париран вещо от Доминик Такач, а при последвалият опит за добавка Квадо Дуа извърши нарушение в атака.

В последната минута на първата част домакините организираха добра контраатака, която премина през Буката, който намери Байнович, но последвалият удар от дистанция бе твърде слаб и попадна право в ръцете на Серджио Падт.

Второто полувреме започна със страхотна възможност за Педро Нареси, който бе изведен от Текпетей очи в очи с вратаря Доминик Такач, но стреля право в тялото му и в крайна сметка топката излезе в ъглов удар. Последваха силни минути за родния шампион, докато Спартак се бе прибрал в собствената половина и чакаше своя шанс на контраатака.

В 65-ата минута Кайо Видал се озова на стрелкова позиция и мигновено стреля, но Такач успя да избие тежкия удар. За да дойде 74-ата минута, когато Лудогорец организира перфектна атака, преминала през Пьотровски, намерил Текпетей, който тактично изведе Дуа сам срещу Такач, а последвалият му удар бе безкомпромисен.

И точно, когато "орлите" се виждаха близо до победата, дойде ледения дъжд. Ерик Даниел получи топката в близост до дъгата на наказателното поле, след което стреля технично в далечния на Падт ъгъл без да му остави никакъв шанс - 1:1.

В 82-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Спартак, българският тим имаше претенции за игра с ръка на Желкович, а реферът бе привикан на ВАР, за да прецени сам, след което посочи бялата точка. Зад топката застана Оливие Вердон, чието изпълнение бе лишено и от сила, и от точност, за да бъде парирано от Такач. Последва още едно положение за гостите от Разград, но на втора греда и от непосредствена близост Тисера с глава бе обезвреден от плонжиралия страж на словаците.

В дадените 5 минути продължение мачът съвсем се отвори, а Спартак имаше три възможности да удари болезнено "орлите", но във всеки един от опитите ударът бе разочароващ.

Спартак (Търнава) - Лудогорец 1:2
0:1 Квато Дуа (74)
1:1 Даниел (78)
1:2 Тисера (90)

Спартак Търнава: 71. Доминик Такач, 24. Кристиан Кощърна, 2. Лукаш Штетина, 26. Себастиан Коша, 23. Ерик Даниел, 25. Филип Байнович, 80. Адриан Зелякович, 28. Мартин Буката, 97. Келвин Офори, 57. Михал Дуриш, 11. Филип Азанго

Треньор: Михал Гашпарик

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 26. Ноа Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски, 8. Клод Гонзалвеш, 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей

Треньор: Георги Дерменджиев