Чудесно: Българин ще спори за титлата на Световното по бокс за юноши

Чудесно: Българин ще спори за титлата на Световното по бокс за юноши

Ангел Димитров спечели полуфинала, Янко Илиев остана с бронз

Ангел Димитров се класира за финала на Световното първенство за юноши и девойки по бокс, което се провежда в Ереван (Армения).

16-годишният ни талант победи Хусан Кохкоров от Узбекистан с 3:2 съдийски гласа (29-28, 28-29, 27-30, 29-28, 29-28), след като успя отлично да се приспособи към обърнатия гард на съперника си.

Бронзовият медалист от Европейското първенство в Плоещ (Румъния) направи огромна крачка напред в развитието си и под наставленията на олимпийските шампиони Петър Лесов и Стойка Кръстева си уреди среща за титлата в арменската столица.

За златния медал в неделя Ангел ще се изправи срещу представителя на домакините Тигран Овсепян. Дотук България има едно бронзово отличие, спечелено от Янко Илиев по-рано през деня.

В категория до 52 килограма националът ни, който също е трети и от Европейското първенство в Плоещ (Румъния), отстъпи на полуфиналите в много равностойна среща пред друг представител на домакините - Арен Харатян.

Янко започна уверено срещата и опита да респектира съперника си още в началото. Арменецът обаче бе бурно подкрепян от трибуните и успя да изравни играта. Националът ни продължи да е много активен, но след втори равностоен рунд изостана в картите на съдиите. Той опита да обърне нещата и даде всичко от себе си в третата част, но съдиите посочиха Харатян за победител с 5:0 гласа.

Радослав Росенов отказа унгарец насред Будапеща

Италианец чака българския боксьор на полуфиналите

Българин спечели бронз на Европейското първенство по таекуондо

Александър Джорджев спечели бронзов медал на Европейското първенство по таекуондо в олимпийските категории при мъжете, след като завърши на трето място в категория до 68 кг.

Генадий Головкин след избирането му за президент на Световния бокс: Това е само началото

Бившият шампион в средна категория с интересно изказване

Президентът на БФБокс поздрави новия президент на World Boxing

Красимир Инински се срещна с Генадий Головкин

Викторио Илиев стартира с победа в Будапеща

Българинът спечели с единодушно съдийско решение първата си среща на Европейското

Боксьорите научиха съперниците си за ЕП до 23 години

Българските национали научиха имената на първите си съперници за продължаващото от днес до 30 ноември европейско първенство до 23 години в Будапеща.

Царукян предаде Хукър и официално предизвика Топурия

Арменецът вече е безспорният номер едно претендент за пояса в лека категория

Иан Мачадо Гари насочи прожекторите към Ислам Махачев (ВИДЕО)

Ирландецът триумфира в Катар и чака битка за титлата

Преслав Николов с титла на европейската купа за кадети в Солун

Преслав Николов стана шампион, а Иво Галенков се нареди пети на европейската купа за кадети в Солун (Гърция), квалификация за младежките олимпийски игри догодина