2. - Българи в чужбина
  3. Груев поигра няколко минути при драматичен успех на Лийдс

Груев поигра няколко минути при драматичен успех на Лийдс

Отборът му надви Мидълзбро с 3:2

Българският национал Илия Груев-младши се появи като резерва за няколко минути при успеха на своя Лийдс с 3:2 в домакинството на Мидълзбро от 19-ия кръг на Чемпиъншип.

С победата йоркширци излязоха на трето място във временното класиране с 38 точки, докато Боро е 12-и с 27 точки в актива си.

На „Еланд Роуд“ гостите поведоха в резултата още в 3-ата минута с гол на Емануел Лате Лат.

Лийдс обаче стигна до пълен обрат с голове на Даниел Джеймс и на Крисенсио Съмървил в 5-ата и 7-ата минути.

В 38-ата минута Джоел Пироу вкара трети гол за домакините, разписвайки се от дузпа.

Точно в 45-ата минута обаче Лате Лат вкара втория си гол в мача и така разликата в резултата отново стана един гол.

През втората част повече голове не паднаха, като в първата минута на добавеното време в игра влезе Илия Груев, заменяйки Пироу.

Десподов: Групите на ШЛ са мечта не само на феновете