Филип Кръстев на мач от титлата в МЛС без да играе

Филип Кръстев на мач от титлата в МЛС без да играе

Вижте подробности

ФК Лос Анджелис се класира за финала в Мейджър Лийг Сокър. Отборът на българския национал Филип Кръстев победи с 2:0 Хюстън Динамо и спечели Западната конференция. В спора за титлата ще се изправи срещу Кълъмбъс Крю, който елиминира след продължения Синсинати.

Българинът отново остана на пейката на домакините. Той не взе участие в нито един мач от старта на плейофите, но има шанса да шампион.

ФК Лос Анджелис привидно даде инициативата на съперника, но показа завидна ефективност в атака, като в същото време не допусна гол в трети пореден мач от плейофната фаза. Италианският ветеран Джорджо Киелини беше непробиваем, а в предни позиции класата си демонстрираха Карлос Вела и Денис Буанга. 

Вела изпълни корнера, довел до първия гол в 44-ата минута. Негов съотборник засече топката, Стийв Кларк спаси, но при добавката Райън Холингсхед откри резултата. Второто попадение за ФК Лос Анджелис беше автогол на Франко Ескобар. Аржентинецът се опита да изчисти центриране от левия фланг, но вместо това прати топката в собствената си врата.

ФК Лос Анджелис тримуфира в Западната конференция на МЛС за втора поредна година. Големият финал срещу Кълъмбъс Крю ще се изиграе на 9 декември.

Аржентина не си даде много зор срещу Ангола (ВИДЕО)

Меси и Мартинес с по гол и асистенция

Марко Ройс пред нов договор в МЛС

Германецът е част от ЛА Галакси от 2024-а

Анчелоти: Искам финала на Световното да е Италия - Бразилия

Селекционерът на националния отбор на Бразилия по футбол Карло Анчелоти даде интервю по телефона от Рио де Жанейро за вестник "Гадзета дело Спорт"

Клоп става коментатор за Мондиал 2026

Бившият треньор на Ливърпул Юрген Клоп ще бъде телевизионен коментатор за MagentaTV по време на Световното първенство през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада, съобщиха от канала

МЛС ще нагоди сезоните си спрямо Европа

Мейджър Лийг Сокър (MLS) обяви, че ще промени календара си от сезон 2027/2028 г., за да го приведе в съответствие с водещите европейски лиги

ДР Конго все по-близо до Мондиал 2026 (ВИДЕО)

ДР Конго е с крачка по-близо до Световното първенство догодина, но все още много далеч, след като победи Камерун по драматичен начин с 1:0 в полуфинален плейоф в зона Африка.

Бразилия и Франция договориха контрола в САЩ

Проверката ще се играе през месец март догодина

Нигерия на полуфинал за място на Световното (ВИДЕО)

"Супер орлите" бият след продължения в Рабат

ОАЕ и Ирак оставиха интригата за реванша (ВИДЕО)

Двата тима въртят 1:1