Фиорентина не се изпоти за лесно 3:0 над Салернитана (ВИДЕО)

"Морските кончета" не успяха да яхнат вълната след победата над Лацио

Фиорентина си върна малко от самочувствието в Серия “А” след убедително 3:0 над последния в класирането Салернитана в среща от 14-тия кръг, играна във Флоренция.

Преди този мач “виолетовите” бяха допуснали четири загуби в последните си пет шампионатни срещи и сега бяха изправени до стената.Два гола в първите 17 минути обаче набързо показаха какво предстои да се случи на “Артемио Франки” в слънчевия неделен следобед. Първо тифозите на Фиорентина най-накрая видяха дебютния гол в първенството на новия аржентински нападател Лукас Белтран, който беше точен от дузпа още в 6-ата минута. 11 минути по-късно пък Рикардо Сотил заби великолепно попадение с удар по диагонала.

Сотил се отличи и с асистенция в 56-ата, когато точен беше Джакомо Бонавентура.

Шансът на Салернитана да направи двубоя по-интересен дойде в началото на второто полувреме, когато резултатът в полза на домакините все още беше само 2:0. Тогава удар Чуквубуикем Иквуемеси срещна гредата.

Саутгейт: Решението да не взема Рашфорд беше трудно