3. На „Етихад“: Непримирим Тотнъм остави Сити на 3 точки от върха след лудо 3:3 (ВИДЕО)

Трето поредно равенство на шампионите, Кулушевски им вкара в последната минута

Английският шампион Манчестър Сити фиксира трето последователно равенство във Висшата лига, след като гостуващия Тотнъм стигна до драматично 3:3 при визитата си, която сложи край на XIV кръг.

Гол в последната 90-а минута на редовното време, дело на Деян Кулушевски, оформи крайния резултат във вълнуващо дерби, предложило още 2 греди и фрапантни пропуски на домакините.

Английският национал Джак Грийлиш влезе от пейката и вкара за 3:2 в 81-ата минута, след като в началото на срещата кореецът Хюн-Мин Сон вкара по веднъж в двете врати, а Фил Фодън също се разписа за 2:1 в полза на „гражданите“.

Тотнъм пристигна на „Етихад“ без цели 9 футболисти заради контузии, но въпреки това показа характер, докато домакините не можеха да разчитат единствено на Кевин де Бройне и на една от летните си покупки - Матеус Нунеш, ала бяха и ощетени в края, за да вземат двата отбора по точка.

Очаквано те овладяха инициативата от самото начало, но вратарят на гостите Викарио се намеси решително на 2 пъти.

В 6-ата минута „шпорите“ откриха с първата си добра възможност чрез голмайстора си през сезона Хюн-Мин Сон. Кореецът завърши с диагонален удар една контраатака и даде аванс на Тотнъм, но за кратко.

Едва 3 минути по-късно именно Сон си вкара автогол след едно статично положение и отклоняване с глава на Ерлинг Холанд – 1:1.

Норвежкият таран на „гражданите“ можеше да направи обрата пълен малко по-късно, но пропусна отблизо да порази опразнената врата и невярващо се хвана за главата.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Манчестър Сити все пак поведе след страхотно нападение. Топката премина през Жереми Доку и Хулио Алварес, а последният намери непокрития пред малкия пеналт Фил Фодън, който отблизо нямаше как да сгреши – 2:1.

До почивката шампионите удариха и 2 греди. Първо Доку разтресе горната с мощен шут, а след това с техничен удар Алварес намери страничната, за да дойде почивката при резултат 2:1.

Второто полувреме започна с грешка на Тотнъм при изнасянето на топката, но вратарят Викарио си я поправи с майсторско спасяване след хубав удар на Бернардо Силва.

Последваха 2 добри контраатаки на „шпорите“, но на Сон му бе трудно почти сам в предни позиции, но в 69-ата минута точно той подаде към Ло Селсо и му отвори пространство за изстрел, за да може халфът да прати топката в мрежата след намеса на Едерсон и удар в гредата – 2:2.

В добавеното време на срещата се стигна до изключително дискусионна ситуация, тъй като Грийлиш бе изведен сам срещу вратаря, но главният съдия не даде авантаж, а свири нарушение и хвърли в недоумение домакините.

После те искаха и дузпа за задържане на Аканджи в пеналта, но претенциите им останаха неуважени и те не можаха да спечелят в трети пореден кръг.

Така момчетата на Хосеп Гуардиола вече са трети в класирането с 30 точки, на 3 пред петия Тотнъм и също на 3 от лидера Арсенал.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – ТОТНЪМ 3:3
0:1 Хюн-Мин Сон (6)
1:1 Хюн-Мин Сон (9, авт.)
2:1 Фил Фодън (31)
2:2 Ло Селсо (69)
3:2 Грийлиш (81)
3:3 Кулушевски (90)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Сити: Едерсон, Кайл Уокър, Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Родри, Мануел Аканджи, Фил Фодън, Хулиан Алварес, Бернардо Силва, Жереми Доку, Ерлинг Холанд;

Мениджър: Хосеп Гуардиола;

Тотнъм: Гулиелмо Викарио, Педро Поро, Емерсон Роял, Бен Дейвис, Дестини Удоджи, Ив Бисума, Джовани Ло Селсо, Бренан Джонсън, Деян Кулушевски, Браян Хил, Хюн-Мин Сон;