Дибала отново спаси Рома за обрат над Сасуоло

Дибала отново спаси Рома за обрат над Сасуоло

"Вълците" победиха с 2:1 на "Мапей"

Рома направи обрат срещу Сасуоло и победи с 2:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Серия А. 

Сасуоло поведе в резултата в 25-ата минута. Доменико Берарди бе с основна заслуга за попадението, след като достави прекрасна топката на Матеуш Енрике, който нямаше как да пропусне.

14 минути по-късно Рома създаде първото си опасно положение. Пауло Дибала стреля от границата на наказателното поле, но Андреа Конгсигли показа добър рефлекс и успя да спаси.

В 52-ата минута Ромелу Лукаку се отчете с огромен пропуск, след като от границата на вратарското прати топката право във ръцете на домакините.

Натискът на Рома продължи и четири минути по-късно Сердар Азмун също пропусна отлична възможност. В 63-ата минута Даниел Болока получи директен червен картон за грубо нарушение. Това се случи след намесата на ВАР. 12 минути по-късно отборът на Жозе Моуриньо изравни от 11-метров наказателен удар, който бе изпълнен точно от Дибала.

В 82-ата минута Рома направи пълен обрат. Аржентинската звезда на гостите намери Расмус Кристенсен в наказателното поле. При неговия удар се получи рикошет, който заблуди вратаря на "неровердите".

С успеха Рома вече е с актив от 24 точки и се намира на 5-ата позиция в Серия А, докато Сасуоло е 15-ти с 15 пункта. За отбора на Жозе Моуриньо предстои двубой срещу Фиорентина, докато "неровердите" ще гостуват на Каляри.

Атлетико (М) на финалната права за привличането на защитник

“Дюшекчиите” ще платят скромна сума на Байер Леверкузен

Реал Мадрид опроверга спекулациите за интерес към звездата на Байерн (Мюнхен)

“Белият балет” излезе с изявление по въпроса

Едерсон потвърди, че подписва с Манчестър Юнайтед

Бразилският полузащитник на Аталанта Едерсон лично потвърди, че трансферът му в Манчестър Юнайтед е на финалната права

Тотнъм преговаря с Байерн Мюнхен за Палиня

Тотнъм е основен фаворит за привличането на Жоао Палиня с постоянен договор от Байерн Мюнхен това лято

Милан привлече още един българин

Италианският гранд Милан ще привлече още един българин в редиците си

Бившият спортен директор на Милан: Леао приключи с клуба

Доскорошният спортен директор на Милан Игли Таре похвали Наполи за решението на клуба да назначи Масимилиано Алегри за свой наставник след напускането на Антонио Конте