САЩ обяви домакините на Копа Америка

САЩ обяви домакините на Копа Америка

Вижте подробности

Конфедерацията по футбол на Южна Америка (КОНМЕБОЛ) обяви 14 града в САЩ, които през 2024-а година ще приемат турнира Копа Америка. Финалната среща ще се проведе на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями (Флорида), а полуфиналите са планирани за Ийст Ръдърфорд (Ню Джърси) и Шарлът (Северна Каролина), обявиха още от КОНМЕБОЛ, добавяйки детайли за 48-ото издание на купата.

Турнирът ще се проведе от 20-и юни до 14-и юли 2024-а година с участието на 16 отбора – всичките 10 държави от Южна Америка, както и 6 от Зона КОНКАКАФ – организацията, която администрира футбола в Северна, Централна Америка и Карибския басейн. Жребият за разпределението на отборите в четирите групи по четири ще се тегли в четвъртък срещу петък през нощта. Последното издание на турнира Копа Америка се проведе през 2021-а година и там на финала Аржентина победи домакините от Бразилия, за да спечели първата си титла от голям форум след 28 години чакане.

В Шарлът ще бъде използван стадион "Банк ъф Америка", а "МетЛайф" в Ню Джърси е съоръжението за другия полуфинал. Плановете на КОНМЕБОЛ е мачът на откриването да се състои на "Мерцедес Бенц Арена" в Атланта, щата Джорджия. КОНКАКАФ обяви също така, че четвъртфиналите ще се играят в Арлингтън, Хюстън, Лас Вегас и Глендейл. Останалите градове-домакини са Остин (Тексас), Орландо, Санта Клара (Калифорния), Ингълууд (Калифорния), Канзас Сити (щата Мисури) и Канзас Сити (щата Канзас).

Биелса напусна Уругвай и каза на играчите, че са го оставили сам

Ерата на Марсело Биелса начело на националния отбор на Уругвай изглежда приключи по драматичен начин след преждевременната елиминация на тима още в груповата фаза на Световното първенство през 2026 г

ФИФА отчете рекорд по посещаемост от 4,6 милиона души

Световното първенство по футбол очаквано постави нови рекорди по посещаемост в разширения си формат по време на груповата фаза, съобщи ръководният орган ФИФА

Треньорът на Япония не изключва дузпи срещу Бразилия

Селекционерът на Япония Хаджиме Мориясу разкри, че той ще избере изпълнителите на дузпи срещу Бразилия, ако мачът се решава от наказателни удари в сблъсъка между двата отбора на 1/16-финалите на Световното първенство

Шведите доволни от ролята си на аутсайдер срещу Франция

Шведските национали не са притеснени, че мнозина ги виждат в ролята на аутсайдери срещу Франция в сблъсъка им от 1/16 на Световното първенство в Ню Джърси във вторник.  

Нагелсман: Не е нужно да се доказвам на никого

Селекционерът на германския национален отбор по футбол Юлиан Нагелсман не чувства никакъв натиск да се доказва, каза той, докато четирикратните световни шампиони се изправят срещу Парагвай в 1/16-финалите на Световното първенство - първият им мач в елиминации в турнира от 12 години насам.

Легенда на Парагвай: Германия има слабости

Бившият нападател на Парагвай и Байерн Мюнхен Роке Санта Крус посъветва страната си да възприеме твърд подход срещу Германия на осминафиналите на Световното първенство.