Уулвс отново победи във Висшата лига след 1:0 над Бърнли (ВИДЕО)

Уулвс отново победи във Висшата лига след 1:0 над Бърнли (ВИДЕО)

"Вълците" с минимален, но ценен услех

Уулвърхемптън се наложи над Бърнли с 1:0 на „Молиню“ в мач от междинния 15-и кръг във Висшата лига. След този успех Уулвърхемптън събра актив от 18 точки, изкачвайки се до 12-о място във временното класиране във Висшата лига, докато проблемите за Бърнли продължават и тимът на Венсан Компани се намира на 19-а позиция със 7 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на „вълците“, като първата по-опасна за футболистите на Гари О’Нийл дойде в 28-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Бърнли, Пабло Сарабия шутира, но над напречната греда

Джей Родригес бе изведен на чиста позиция в 38-ата минута, но Даниел Бентли бе добре пласиран и отрази удара на нападателя на Бърнли.

Само минута по-късно Джош Браунхил можеше да даде аванс на своя тим, след като овладя рикоширала топка на границата на наказателното поле на Уулвс и шутира. Бентли обаче направи фантастично спасяване.

След груба грешка на Сандер Берге Пабло Сарабия отне топката в 42-ата минута и подаде към Матеус Куня, който продължи за Хий-Чан Хуан, който с удар от близко разстояние прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Джеймс Трафорд и порази целта.

Натискът на домакините продължи и на старта на второто полувреме. В 54-ата минута след изпълнение на статично положение за Уулвс, Марио Лемина се извиси над всички, за да засече центриране в наказателното поле на Бърнли, но стреля над вратата.

Витиньо се опитата да изненада Даниел Бентли с удар от далечна дистанция в 79-ата минута, но не успя да намери очертанията на вратата, а топката премина на сантиметри над напречната греда на вратата на домакините.

Чеферин и шефът на ФИФПро с общо мнение за натоварния календар

Съвместното им изявление дойде след критиките на треньора на Барселона Ханзи Флик

Ковач: Искаме да покажем, че имаме качеств

"Имаме добър състав", каза треньорът на Борусия Дортмунд

Румениге похвали новия формат на Шампионска лига

"Като футболен фен съм впечатлен", каза той

Хуан Мата с нов отбор в Австралия

Испанецът напусна тима на Божидар Краев

Дибала отново се контузи

Нападателят на Рома Пауло Дибала се контузи в мача от Серия А срещу Торино (0:1) и ще отсъства 1-2 седмици, съобщава Gazeta Express.

В Испания: Еспаньол би с човек по-малко и се изравни с Барселона (ВИДЕО)

Майорка стигна до частичен обрат, но остана без победа в Ла Лига

Серия А: Дженоа взе точка в Комо с гол в добавеното време (ВИДЕО)

Червен картон в края помогна на гостите и резерва вкара за крайното 1:1

Световен шампион с Франция приключи с футбола

Бившият защитник на Барселона и световен шампион с националния тим на Франция Самюел Юмтити обяви оттеглянето си от професионалния футбол на 31-годишна възраст, съобщава агенция ДПА.

Шефилд Юнайтед пак си върна Крис Уайлдър

Шефилд Юнайтед назначи Крис Уайлдър на мениджърския пост за трети път след уволнението на Рубен Селес, съобщиха от английския клуб в понеделник.