Ман Юнайтед готви разпродажба на звезди през януари

Ман Юнайтед готви разпродажба на звезди през януари

Вижте кои са поставени в трансферния списък

Манчестър Юнайтед е готов да изслуша оферти за част от най-високоплатените играчи, тъй като мениджърът Ерик тен Хаг се стреми да обнови отбора си и да гарантира, че е напълно ангажиран с неговото развитие. Сред тези футболисти попадат Каземиро, Рафаел Варан и Джейдън Санчо, въпреки че клубът ще бъде готов да се раздели и с други играчи, пише The Independent.

Събитията от миналата седмица, когато се появи информация, че мениджърът е загубил доверието към себе си в съблекалнята, само са засили намерението му да поправи ситуацията. На „Олд Трафорд“ вярват, че Тен Хаг все още се справя с останките на своите предшественици и, че необходимостта от прочистване е дългосрочен проблем.Това естествено означава, че не всички от тези играчи, с които клубът е готов да се раздели, имат проблеми с мениджъра. Сред тях е Каземиро, който беше смятан за истински трансферен удар през миналия сезон, но представлява различен тип полузащитник от това, което нидерландецът иска.

Хари Магуайър и Скот Мактоминей през лятото също се считаха за излишни, но и двамата успяха да възродят кариерата си, което е добра новина за Тен Хаг. Със сигурност обаче едва, след като Юнайтед продаде част от играчите си, ще преследва нови попълнения, особено след лято, което включваше сериозни разходи. На първо място в списъка е централен защитник, като спряганото име е това на Жан-Клер Тодибо от Ница, и потенциално нова осмица.Трансфер на Санчо през януари не би бил изненада, тъй като крилото в момента е изваден от от отбора по настояване на Тен Хаг, след като двамата имаха спор по-рано през сезона. Изданието обаче пише, че бившето дуо на Реал Мадрид Каземиро и Варан, които са вкарани в списъка с ненужни, сигнализират за промяна в подхода на Юнайтед.

Юнайтед пръсна 60 милиона паунда, за да подпише с Каземиро през август 2022-а година с договор за четири години и заплата от 300 000 паунда на седмица. Той се доказа като важен играч в дебютната си кампания, но изпитва затруднения на моменти през този сезон и в момента е извън терена заради контузия.

Варан се присъедини към Юнайтед за 34 милиона през лятото на 2021-а година и се бори за мястото си в клуба. Той не е бил титуляр от победата с 1:0 над Копенхаген на 24 октомври и пропусна победата над Челси заради болки в гърба. Според информацията зад евентуалната раздяла с Каземиро и Варан стои и бъдещият съсобственик на клуба сър Джим Ратклиф, който ще контролира спортната дейност на Манчестър Юнайтед и иска да изгради състав от по-млади и предимно британски футболисти.

Рома изгуби една от звездите си за дълго време

Звездата на Рома - Ману Коне, ще бъде извън игра за около месец, след като медицинските прегледи потвърдиха сериозна травма

Бивша звезда на Левски премина за 3 милиона долара в МЛС

Бившият футболист на Левски Стайн Спиерингс осъществи трансфер на стойност 3 милиона долара в отбора на Реал Солт Лейк от МЛС

Лапорта след протичането на "Камп Ноу": Всичко е по план

Президентът на Барселона Жоан Лапорта коментира наводняването на някои зони на реновирания стадион "Ноу Камп" по време на мача от Примера дивисион срещу Овиедо, спечелен в неделя с 3:0

Мъри след равенството с Фенербахче: Ако работиш усилено, можеш да преодолееш всичко

Макар и без доста от основните си футболисти, Гьозтепе (Измир) на българския треньор Станимир Стоилов завърши 1:1 при гостуването си на Фенербахче в 19-ия кръг на местната Суперлига.

Мениджърът на Нюкасъл: Не можем да разчитаме само на един футболист

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау е поставил резервите от халфовата линия на тима в готовност преди последния двубой от основната фаза на Шампионската лига в сряда, тъй като натрупали се контузии заплашват да провалят мисията на английския отбор да се справи със защитата на шампиона Пари Сен Жермен, пише агенция ДПА.

Мениджърът на Арсенал прие философски загубата от Манчестър Юнайтед

Микел Артета няма проблем с бившия капитан на Арсенал Патрик Виейра, който постави под въпрос психическата сила на отбора, след като надеждите на "артилеристите" за титлата във Висшата лига претърпяха огромен удар от Манчестър Юнайтед.