ОБЗОР: ЦСКА и Славия са полуфиналисти за Купата на България

„Червените“ и „белите“ волейболистки се поздравиха с успехи

ЦСКА се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по волейбол при жените. Съставът, воден от Юлия Иванова и Антонина Зетова, отстрани Хектор Драгоман.

"Червените" се поздравиха с успех след 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:19) и продължават атаката на финала на надпреварата. Следващата седмица ЦСКА ще се изправи срещу победителя от срещата между Левски и Марица 2022, която ще се проведе утре.

Столичанки сами си направиха срещата по-дълга, след като подцениха някои ситуации във втория гейм, в който отстъпиха с 22:25 срещу Хектор. След това обаче "червените" отново повишиха концентрацията и нивото си, за да затворят успешно срещата.

В друг мач от четвъртфиналите Славия не срещна трудности срещу Дея спорт и победи лесно с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18). В следващата фаза "белите" ще играят срещу Марица Пловдив или ДКС Варна. Пловдивчанки са носители на трофея.