САЩ и Мексико искат Световно по футбол

САЩ и Мексико искат Световно по футбол

Вижте подробности

Съединените американски щати и Мексико обявиха съвместна кандидатури за домакинството на Световното първенство по футбол за жени през 2027 година, обявиха световните агенции.

Тяхната кандидатура трябва да се конкурира с тази на Бразилия, както и с три европейски страни, които се явяват заедно - Германия, Белгия и Нидерландия.

"САЩ и Мексико са в уникална позиция да посрещнат Мондиала, като ще използват стадиони, инфраструктура и протоколи, които ще бъдат на линия за Световното първенство при мъжете година по-рано", заяви президентът на американската федерация Синди Парлоу Коун в комюнике.

САЩ, Мексико и Канада вече бяха избрани да посрещнат следващото Световно първенство при мъжете през 2026. САЩ ще приеме и Копа Америка след година, а след това и Световното клубно първенство през 2025.

Последното Световно първенство при жените, миналото лято, беше организирано съвместно от Австралия и Нова Зеландия.

САЩ са били домакини два пъти - през 1999 и 2003, а последното първенство в Северна Америка бе в Канада през 2015.

Меси с трогателно послание до баща си

“Ти беше баща, приятел и представител, ти беше всичко”

Инфантино обеща на Мексико КОНМЕБОЛ в замяна на подкрепа

Мексико се стреми да напусне КОНКАКАФ поради лоши отношения между националната асоциация и управителния орган

Алексис Санчес потегля към Канада

Чилийската футболна звезда Алексис Санчес е напът да продължи кариерата си в Мейджър Лийг Сокър (МЛС), като се присъедини към канадския клуб Монреал, който ще го привлече със свободен трансфер, съобщи Фабрицио Романо

Съдията, който ФИФА изхвърли, а УЕФА прибра призова реферите да мечтаят

Сомалийският съдия Омар Артан призова амбициозните съдии „никога да не спират да мечтаят“ преди да сътвори история като първия неевропеец, съдия на Суперкупата на Европа в сряда в Залцбург.

УЕФА, КОНКАКАФ и Азиатската футболна конфедерация призоваха за независима проверка на Джани Инфантино

Европейската футболна асоциация (УЕФА), Конфедерацията на футбола в Северна, Централна  Америка и страните от Карибския басейн (КОНКАКАФ) и Азиатската футболна конфедерация (АФК) призоваха за провеждане на независима проверка на президента на ФИФА Джани Инфантино, който предложи да се продадат част от правата на Световното първенство на честни инвеститори. Това се съобщава в открито писмо на трите организации, което бе публикувано на сайта на УЕФА и е цитирано от ТАСС.

Неймар се събира с Меси и компания в Интер (Маями)

Бивш съотборник на бразилеца сподели тези виждания