3. Дебютен гол измъкна Левски във Враца (ВИДЕО)

Дебютен гол измъкна Левски във Враца (ВИДЕО)

"Сините" с първи успех извън София от юли насам

Левски спечели минимално с 1:0 във Враца срещу Ботев в последния си мач за 2023 година. Дебютно попадение на Дарлан преди почивката направи разликата на стадион "Христо Ботев", а "сините" и този път имаха своите проблеми. Победата за столичния гранд до последно висеше, след като в самия край на двубоя домакините взеха инициативата и бяха близо до изравнително попадение. Това е първи успех за Левски извън София от юли насам, когато тимът на Николай Костов надви Ботев в Пловдив с 3:1. Мачът сега може да се окаже последен за опитния специалист, чийто стол се разклати сериозно след отпадането от турнира за Купата на България от Хебър.

Старши треньорът на гостите Николай Костов смени схемата на игра, залагайки на трима централни защитници от първата минута в лицето на Хосе Кордоба, Кристиан Димитров и Келиан ван дер Каап. Двубоят започна равностойно като в началните минути липсваха положения пред някоя от двете врати.

В 23-ата минута Пламен Андреев трябваше да се намесва решаващо, след като Даниел Генов надскочи Хосе Кордоба и с глава стреля коварно.
Последва още едно разбъркване пред вратата на гостите, при които останаха съмнения за игра с ръка на Роналдо, но ВАР показа, че няма нарушение на правилата.

След половин час игра Пламен Андреев още веднъж спаси "сините" от попадение, след като Марко Мажуга проби по лявото крило и се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе слаб и попадна в обсега на стража.

За да дойде 33-ата минута, когато Дарлан се възползва от грешка в отбраната на домакините, опитали да изнесат топката след аут, бразилецът стреля сравнително слабо, но топката някак мина под плонжа на Бариос.

На почивката Христо Янев извърши смяна, а на терена се появи Жан-Пиер да Силва за сметка на Траоре. Втората част започна с две положения пред вратата на Ботев. Първо Рикардиньо се откъсна от отбраната и опита техничен прехвърлящ удар, но пропусна, а и бе вдигната засада. Минути по-късно Уелтън стреля от дистанция, но право в ръцете на Бариос.

След час игра Николай Костов трябваше да прави поредна принудителна смяна този сезон, след като Рикардиньо се контузи, а на мястото му време Преслав Бачев. Четвърт час преди края и Кристиан Димитров се контузи и отстъпи своето място на Цунами.
В 79-ата минута Левски бе близо до второ попадение, след като Мартин Христов засече остро центриране на Роналдо, насочвайки опасно топката към собствената си врата, но Бариос все пак я улови.

Пет минути преди края Уелтън си изкара жълт картон, който ще го извади за първия официален мач за 2024 година, който по програма трябва да е с Пирин в Благоевград.
В 88-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Кордоба срещу Барбоса, но такава не бе отсъдена. В следващата минута Даниел Генов бе близо до гола, стреляйки с глава, а на втора греда резервата Жиле имаше шанс да довкара, но не успя да засече топката.

Ботев Вр - Левски 0:1
0:1 Дарлан (33)

Стартови състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 9. Даниел Генов – К, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо, 8. Андриан Краев – К, 9. Рикардиньо, 17. Уелтон, 20. Асен Чандъров, 33. Хосе Кордоба, 37. Дарлан, 50. Кристиан Димитров, 88. Марин Петков

Треньор: Николай Костов