3. Борнемут приземи Юнайтед с три шамара на "Олд Трафорд"(ВИДЕО)

Борнемут приземи Юнайтед с три шамара на "Олд Трафорд"(ВИДЕО)

"Червените дяволи" преглътнаха поредно разочароващо представяне този сезон

Само няколко дни след като Манчестър Юнайтед успя да постигне победа с 2:1 над Челси, "червените дяволи" бяха върнат "на земята" от Борнемут, след като "черешките" отнесоха Тен Хаг и компания с 3:0 и то на "Олд Трафорд".

Още в петата минута "черешките" изненадоха доста неприятно домакина си. Стийв Куук атакува топката и я отне от Скот МакТомини. Последва остро центриране към Доминик Соланке, а английският нападател елегантно преодоля Онана за 1:0.

В 24-ата минута Манчестър Юнайтед си отдъхна, след като попадение на Борнемут бе отменено. Тогава Таверние отблизо вкара топката, след като преди това Доминик Соланке отправи удар с глава, ала Онана отрази. Все пак нападателят бе в положение на засада при центрирането и лайнсменът логично вдигна своя флаг.Четири след това Борнемут получи корнер, а Таверние центрира отлично към Забарни. Бранителят отигра с глава, но топката отиде встрани от вратата, пазена от Онана. На два пъти в рамките на една минута „червените дяволи“ можеха да изравнят резултата, но Антони и Марсиал не успяха да накажат вратата на „черешките“.

Шест преди края на първото полувреме Борнемут стигна до сетния си шанс в мача след поредната грешка при разиграването на Ман Юнайтед. Топката бе открадната след централната линия, а Соланке беше изведен. Тъмнокожият стрелец отправи удар с десния крак, който срещна страничния стълб на Онана.В началото на второто полувреме Ман Юнайтед наложи сериозен натиск във финалната третина на съперника, но опасностите пред вратата на бразилеца Нето липсваха. В 68-ата минута Люк Шоу сбърка извеждащ пас, а Доминик Соланке открадна топката и подаде вляво към Таверние. Той достави страхотно центриране към Филип Билинг, а резервата надскочи Шоу и с глава матира Онана.

Кошмарът за Ман Юнайтед не спря дотук, след като в 74-ата минута Борнемут вкара третия гол в срещата. Гостите изпълниха корнер, а Марко Сенеси се освободи от безобразната защита на Амрабат и Диого Далот и с глава бранителят на "черешките" направи 3:0.