Ноле: Не мога да бъда приятел с Федерер и Надал

Ноле: Не мога да бъда приятел с Федерер и Надал

"Делим сцената много години и има най-голямо уважение", заяви той

Сръбският тенисист Новак Джокович говори за отношенията си с Рафаел Надал и Роджър Федерер.

„Бих искал да бъда приятел с тях. Искам да кажа, че със сигурност не сме се разбирали толкова добре извън корта по време на нашите кариери. Ние не сме приятели, защото е много трудно като конкуренти да сме близки и да споделяме някои неща, като подробности от личния ни живот. Това може да бъде използвано срещу вас по-късно“, каза Джокович.

Той никога не е поддържал близки отношения със съперниците си за разлика от останалите тенисисти. Надал и Федерер дори плакаха заедно, когато швейцарецът прекрати кариерата си.

„Ние обаче споделяме голямата сцена толкова много години и мисля, че там има възможно най-голямо уважение. Поне от моя страна за тях. Надявам, че щом завесите се спуснат, ще бъдем приятели. Ще можем да седнем и да си спомним за съперничеството. Мисля, че това би било фантастично“, каза още Джокович.

Илиян Радулов на четвъртфинал в Испания

20-годишният българин записа девета поредна победа

Нестеров отпадна в Италия

Българинът допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира в Реджо Емилия

Българска тийнейджърка дебютира в Големия шлем

Елизара Янева ще участва в квалификациите на „Ролан Гарос“

Синер мина безпроблемно през Рубльов за полуфинал в Рим (ВИДЕО)

Италианецът е все по-близо до трофея във Вечния град

Стаматова на четвъртфинал в Сърбия

Тенисистката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир на клей в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иван Иванов на четвъртфинал в Испания

Националът на България за Купа „Дейвис" Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей за мъже във Вик (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара.