СТРАХОТНО! Карлос Насар с нов световен рекод във вдигането на тежести

СТРАХОТНО! Карлос Насар с нов световен рекод във вдигането на тежести

Тежкоатлетът се завърна след скъсан ахилес

Карлос Насар спечели титлата на силния Гран при турнир по вдигане на тежести в Доха (Кат). Направи го с 393 кг в двубоя и след нов световен рекорд в изтласкването - 223 кг!
Той започна с два успешни опита в изхвърлянето и резултат от 170 кг. Неговият най-голям конкурент Антонино Пицолато вдигна същата тежест. Лидерството беше за колумбиеца Йеисон Лопес, който изравни световния рекорд от 180 кг.
Визтласкването Насар започна с успешен опит на 205 кг. Последва такъв и на 211. След като си осигури минумум сребро, той поиска 223 кг. за последния си опит. С килограм повече от досегашния световен рекорд. След успешния опит Карлос събра двубой от 393 кг. С 3 кг. повече от останалия на второ място Йеисон Лопес.
Карлос Насар има почти сигурна квота за Олимпийските игри в Париж. Той се завърна след нелепа битова контузия и скъсан ахилес. Доброто му представяне до момента е отлична заявка за възстановената му спортна форма. 
Стана ясна причината за смъртта на сина на Весела Лечева

Синът на Весела Лечева – Мартин Велев, се е ударил във вълна по време на маневра с джет, вследствие на това е паднал в морето и е загинал

Енчо Керязов инспектира бадминтонистите на Белмекен

Министърът на младежта и спорта Енчо Керязов посети високопланинската спортна база „Белмекен“ и запозна на място с условията за подготовка на националните състезатели по бадминтон, както и с работата на спортната база.

"Джиро д'Италия" излязло два пъти по-скъпо от предвиденото

Домакинството на "Джиро д'Италия" е излязло с близо 50% по-скъпо от първоначално предвиденото.

Добър старт на Стилияна Николова на Световната купа в Италия

Европейската вицешампионка Стилияна Николова започна отлично втория състезателен ден със съчетанията си с бухалки и лента на Световната купа по художествена гимнастика в Милано (Италия).

Гръцките медии с подробности за инцидента, при който загина синът на Весела Лечева

Гръцките медии съобщават за инцидента със сина на председателя на БОК Весела Лечева.

Иван Пашов и „Съвет за спортно развитие – Пловдив“ организираха спортен празник за хора с увреждания: Няма ограничения за човешкия дух

Събитието се проведе съвместно с регионалната структура на „Съюз на инвалидите в България“, в него участва и паралимпийската шампионка Иванка Колева