Волейболният Левски на четвъртфинал в Европа

„Сините“ продължиха напред в турнира "Чалънжд къп"

Волейболният отбор на Левски се класира за четвъртфиналите на европейския клубен турнир CEV Challenge Cup.

В среща-реванш от осминафиналите "сините" загубиха от Динамо (Букурещ, Румъния) с 2:3 (25:21, 25:27, 23:25, 25:15, 12:15) като гост след два часа игра.

Момчетата на треньора Николай Желязков се нуждаеха от само два спечелени гейма, за да се класират за следващата фаза.

В първата среща българските волейболисти надиграха съперника с 3:0 гейма.

Така след бронзовите медали от миналия сезон и спечелването на Суперкупата "сините" записаха още едно значимо постижение през 2023 година.

В спор за място на полуфиналите Левски ще срещне победителя от двойката Веро Волей (Монца) - Панатинайкос (Атина). Двата тима ще изиграят реванша утре от 21.00 часа.

Българските волейболисти спечелиха първия гейм с 25:21, а във втората част се игра равностойно, но в края румънците взеха няколко важни разигравания и изравниха.

В третата част домакините бяха по-добри и след 25:23 поведоха в резултата, но играчите на Левски направиха 2:2, след като доминираха в четвъртата част - 25:15. В тайбрека волейболистите на Динамо спечелиха с 15:12, а с това и крайното 3:2.

Най-резултатен за Левски беше Владимир Гърков с 16 точки, 14 добави Майкон Морейра, а 13 Алехандро Торо. За румънския тим 16 точки реализира Флориан Барта, а 15 Серхио Луис Феликс Джуниър.

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“