Славия засили Вихрен към "Б" група след победа в Сандански

Вихрен загуби от Славия с 1:2 в първия мач, който игра пред собствена публика в Сандански. Мачът в южния град не бе лишен от емоции, особено в последните минути на срещата, след като два от головете паднаха буквално в последната минута на срещата.

Първото полувреме протече под диктовката на домакините. Момчетата на Тенчо Тенев владееха положението на терена и създадоха редица възможности, но това, което не успяваха да сторят футболистите на Вихрен бе да отбележат гол. Красноречив пример за яловото нападение на домакините през тази първа част бе пропускът на Валери Георгиев, който се озова в чиста позиция - сам на празна врата. Разпиляната защита на Славия бе надбягана от Зографакис, който подаде към Георгиев, но капитанът на Вихрен стреля над напречната греда в стил „Христо Йовов”.

До края на полувремето гостите от София буквално не знаеха къде се намират и не успяха да създадат сериозна опасност пред вратата, пазена от Флориан Лучини.

Втората част обаче определено бе за отбора на Славия. Футболистите на Стевица Кузмановски засилиха атаката и логично започнаха да стигат все по-близо и по-близо до вратата на противника. Така се стигна до 58-ма минута, когато груба грешка в отбраната на Вихрен позволи на Ортега да се откъсне напред и да излезе сам срещу Лучини. Неразчетеното излизане на вратаря на Вихрен улесни още повече нападателят на Славия, който успя да прати топката в мрежата на домакините, въпреки скъсения ъгъл от който стреля. Противно на очакванията, които остави първото полувреме, Славия поведе в резултата.

Вихрен опита да върне попадението, но така и не успяваше до последната минута от двубоя. В 88-та минута в наказателното поле Славия се създаде опасна ситуация, но първо Кирил Андреев, а след това Джеайоба не успяваха да оползотворят създалата се пред тях възможност за гол и резултатът се запази 1:0 в полза на Славия, до … следващата атака, когато играч на Вихрен проби отдясно и центрира в наказателно поле, защитник на Славия изби кълбото, но то попадна в краката на Маладенис. Гъркът с много премерен изстреля топката  от границата на наказателното поле и тя се озова в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Емил Петров.

Реакцията от страна на Славия обаче не закъсня. В ответната атака „белите” центрираха в наказателното поле и след нескопосан опит топката да бъде изчистена, тя се върна и попадна у Бето, който бе на добра позиция и изпрати кълбото зад гърба на Лучини – 2:1 за Славия.

Така Вихрен се отправи стремително към „Б” група. Тимът от Сандански се намира на 14-та позиция с 23 точки, с една по-малко от Миньор (Перник), който утре гостува на Пирин (Благоевград). Славия пък остана на шеста позиция с 33 точки, след в предните кръгове загуби шансове за класиране в зона „УЕФА”.