МЪКА! Забравен герой спаси Левски (ВИДЕО)

Фадига носи 1:0 над Берое, Сектор "Б" остана празен

Левски спря серията от три поредни загуби с минимално 1:0 над Берое на стадион "Георги Аспарухов" в последния си мач от редовния сезон в efbet лига. В ролята на спасител влезе позабравеният Асими Фадига, чийто единствен звезден миг до този момент бе изравнителният гол срещу Айнтрахт в София през лятото.

Френският халф се появи като резерва, за да вкара 14 минути преди края. На "Герена" бойкот беляза първия триумф на домакините от близо месец насам, след като Сектор "Б" остана без своята верна агитка. Загубата пък прати Берое в групата на изпадащите, а Славия ще играе за разпределяне на местата между 7-о и 10-о.

Феновете на "сините" спазиха заканата си и Сектор Б остана с едва 100 души, след като една от водещите фракции даде да се разбере, че ще бойкотира домакинството и няма да подкрепи своите любимци. На полувремето пък домакините бяха изпратени с освирквания заради безличното си представяне.

Двубоят започна с положение пред вратата на гостите още в 4-ата минута. Първо удар на Евертон Бала бе избит от бранител в "зелено", а при последвалата добавка Охене прати топката в аут.

Домакините продължиха да държат инициативата, но видимо се затрудняваха при създаването на положения. В същото време в средата на първата част Вини Трибуле бе изведен на перфектна позиция, а последвалият му удар мина на сантиметри от целта.

В ответната атака удар на Евертон срещна гредата. 10 минути преди почивката Галчев стреля от сериозна дистанция, Рикардиньо отклони съвсем леко топката, но стражът на гостите успя да улови.

Втората част започна с отлично положение за Левски, след като Патрик-Габриел Галчев намери отлично Рикардиньо в наказателното поле, а последвалият удар с глава на бразилеца мина в опасна близост от целта.

След час игра Костов опита да промени случващото се на терена, пускайки Фабио Лима, който лекуваше контузия през последния месец, а теренът напусна Патрик Мислович. Именно бразилецът успя да застраши вратата на Артур четвърт час преди края, но техничният му удар мина встрани.

А само минута по-късно друга резерва, Асими Фадига, откри резултата с хубав удар от границата на наказателното поле. Попадението дойде в момент, когато не се виждаше как "сините" ще успеят да излязат от деликатната ситуация.

Осем минути преди края Лучано Скуадроне от Берое бе изгонен за удар без топка в лицето на появилия се от скамейката Асен Чандъров, с което задачата на гостите допълнително се усложни.

ЛЕВСКИ - БЕРОЕ 1:0
1:0 Асими Фадига (76)

Левски: 1. Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами (К) – 8. Карлос Охене, 23. Патрик Мислович – 17. Евертон, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков – 9. Рикардиньо

Резерви: 99. Иван Андонов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Фабио Лима, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 20. Асен Чандъров, 24. Хоакин Фернандес, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Берое: 1. Артур Мота, 5. Лучано Скуадроне, 4. Франко Рамос, 18. Хуан Пабло Саломони, 6. Жорди Говеа (К), 11. Уерик Каетано, 19. Карлос Алгара, 7. Федерико Санети –  98. Роналдо Камара, 10. Франсиско Политино – 91. Вини Трибуле

Резерви: 23. Родриго Ачинели – 8. Хавил Силго, 9. Франсиско Сагардия, 12. Тимитопе Акинжогунла, 14. Виктория Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 20. Сегундо Пачаме, 21. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов