Кениец прибра голямата награда от маратона в Каварна, Цонко Цонев обеща 50 000 долара за догодина

Първо място при мъжете и голямата награда от 35 000 долара от първото издание на каварненския маратон спечели кениецът Елиот Тибет Кируи с време 2.21.57 часа, прададе репортер на Novsport.com. На второ място остана руснакът Андрей Брезгалов с време 2 часа, 22 минути, 49 секунди. Трети при мъжете се нареди Ярослав Ншински с време 2.24.11 часа. Най-добре представилият се българин бе Шабан Мустафа от Стара Загора с време 2.32.55 часа.

Първо място при мъжете и голямата награда от 35 000 долара от първото издание на каварненския маратон спечели кениецът Елиот Тибет Кируи с време 2.21.57 часа, прададе репортер на Novsport.com. На второ място остана руснакът Андрей Брезгалов с време 2 часа, 22 минути, 49 секунди. Трети при мъжете се нареди Ярослав Ншински с време 2.24.11 часа. Най-добре представилият се българин бе Шабан Мустафа от Стара Загора с време 2.32.55 часа.

Надпреварата при жените спечели Светлана Колхан (Беларус) с време  2.46.40 часа. След представителката на Беларус остана рускинята Надежда Симилетова (2.50.11 часа). На почетната стълбичка се качи и Алина Нитулясу (Румъния), която завоюва третата позиция с време 2.52.16 часа.

Победителите и при мъжете, и при жените останаха очаровани от организацията и заявиха, че това е отлично трасе, на което те имат желание да бягат отново. Елиот Тибет Кируи заяви, че това е отлично трасе, на което не е срещнал никакви проблеми и догодина дори е способен да постигне резултат от порядъка на 2 часа и 7 минути. Той обеща лично да помоли мениджъра си да го запише за участие и в следващото издание на лекоатлетическата надпревара.

Както и по-рано кметът на Каварна Цонко Цонев обеща, наградният фонд на проявата от следващата година ще бъде по-висок. Догодина победителят ще прибере 50 000 долара.