Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман

Стоян Владков при мъжете и Мая Русева при жените триумфираха в дистанцията от 21 километра на маратона във Варна.

Владков взе дистанцията за 1:09:16 часа, а Русева завърши полумаратона с време 1:21:21 часа.

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман с 1:13:31 часа, а трети остана Мирослав Спасов, който премина по трасето за 1:16:57 часа.

При дамите след Русева втора се класира Таня Димитрова с 1:24:24 часа, докато трета е Емел Махмуд с 1:27:06 часа.

В най-късата дистанция от 10,5 километра при мъжете триумфира Чудомир Черногоров, който финишира за 34:28 минути, а при жените – Наталия Кременска с 38:57 минути.

Втори при мъжете в тази дистанция остана Янислав Тодоров с 35:04 минути, а трети – Николае Балан от Румъния с 35:24 минути.

При жените втора е Емилия Семерджиева с 44:47 минути, а трета – Цветелина Сумрова с 45:17 минути.

Шефът на атлетиката доволен от представянето на Балканиадата

Президентът на Българска федерация лека атлетика Георги Павлов заяви, че е доволен от представянето на родните състезатели на Балканското първенство в гръцкия град Волос.

България приключи с шест медала Балканиадата по лека атлетика

Българските състезатели завоюваха един златен и пет бронзови медала на Балканското първенство по лека атлетика за мъже и жени в гръцкия град Волос.

Българската щафета на 4х400 с пето място на Балканиадата

България завърши с пето място в щафетата на 4 по 400 метра при мъжете участието си на Балканиадата по лека атлетика във Волос, Гърция

Крум Захариев с бронз и личен рекорд на Балканиадата

Отлично представяне на българина в десетобоя

Габриела Петрова с личен рекорд и подиум в Германия (ВИДЕО)

Габриела Петрова постигна личен рекорд за сезона в тройния скок на турнира по лека атлетика в германския град Есен

Шампионът Илиев: Очаквах титлата, но с по-силен резултат (ВИДЕО)

Христо Илиев застана пред медиите във Волос, Гърция, след впечатляващия си успех, с който донесе на България първа балканска титла от Балканиадата.