Лидия Велчева стана първата шампионка от второто държавно първенство на военните

Лидия Велчева от ВСК „Стрямци 61” стана първата шампионка от Второто държавното военно лично-отборно първенство по лека атлетика в Сливен, предаде кореспондентът на Novsport.com в града.

Велчева спечели първото място в дисциплината тласкане на гюле за жени, като постигна резултат от 8.90 метра. Втора позиция зае Марта Петкова от Велико Търново. Трета се класира Веселина Жечева от Транс логистик - Бургас. 10 отбора от страната, представители на Варна, Велико Търново, Шумен, Стара Загора, Крумово, Белене, Карлово, Бургас, “Карасура” – Свобода и Сливен участват в състезанието, което официално бе открито от полк. Христо Зафиров – зам.директор на дирекция “НАСЦ”.

Гост на проявата е и Николай Крулев – главен експерт на НСА на МО, който приветства участниците и гостите.
На реконструирания стадион „Хаджи Димитър” в два дни ще се определят шампионите и медалистите сред военните. В състезателната програма са включени беговите дисциплини - 100, 200, 400, 800 метра, 1500 в дамския и 3000 метра в мъжкия профил, както и техническите – тласкане на гюле и скок на дължина. Най-атрактивни се очаква да бъдат щафетните надпревари на 4х100 и 4х400 метра. Тимовете са съставени от по 4 мъже и 4 жени.

Част от най-добрите състезатели от това първенство ще бъдат включени в националния отбор за световното военно първенство, на което София ще бъде домакин в началото на юни.