Винъс Уилямс пречупи съпротивата на Йелена Янкович, на финал срещу Звонарьова

Винъс Уилямс срещу Вера Звонарьова е финалът на последния турнир за годината - "Мастърс"-а в Доха. Американската сломи съпротивата на номер едно в света Йелена Янкович с 6-2 2-6 6-3 и за първи път в кариерата си ще играе на финал в "Мастърс"-а на най-добрите през годината.

Уилямс започна вихрено срещата и само за 18 минути успя да поведе с 4:1 гейма. Янкович нямаше как да противодейства на агресивната й игра в тези минути и загуби първия сет с 2:6. Не така обаче стояха нещата във втория сет, в който сръбкинята показа играта си от последните седмици, която й помогна да окупира върха в ранглистата.

Янкович играеше много добре в защита, а грешките на Уилямс помогнаха допълнително, за да може мачът да влезе в трети сет. В него борбата бе много оспорвана, а Уилямс успя да пробие още в самото му начало. Янкович имаше цели 5 възможности да се върне в играта, но не успя да го направи. По-голямата от сестрите Уилямс успя да осъществи втори пробив, с който и спечели мача.

Утре на финала я очаква рускинята Вера Звонарьова, която е другата без загуба до момента в турнира. Двете са играли общо 6 мача помежду си, като Уилямс е победила в 5 от тях. Победителката в утрешния мач ще получи солидната премия от 1,34 млн долара.