Анди Мъри е вторият полуфиналист на Мастърс Къп” в Шанхай след победа над Симон

Анди Мъри е вторият полуфиналист на Мастърс Къп” в Шанхай след победа над Симон

Анди Мъри е вторият полуфиналист на Мастърс Къп” в Шанхай. Британецът победи за трети път тази година летящия Жил Симон. Този път резултатът изглеждаше най-лесен - 6-4, 6-2. Мачът започна с пробив за световния номер 4. След това Симон имаше възможност да върне веднага пробива, но не успя, след което допусна нов брейк, довел до 5-1 за Мъри. Симон върна един от пробивите, но след това не успя да се върне в сета.

Анди Мъри е вторият полуфиналист на Мастърс Къп” в Шанхай. Британецът победи за трети път тази година летящия Жил Симон. Този път резултатът изглеждаше най-лесен - 6-4, 6-2.

Мачът започна с пробив за световния номер 4. След това Симон имаше възможност да върне веднага пробива, но не успя, след което допусна нов брейк, довел до 5-1 за Мъри. Симон върна един от пробивите, но след това не успя да се върне в сета.

Във втората част французинът съвсем намали нивото на играта си и беше очевидно, че играта му в този двубой не върви.
 
Така Мъри се класира за полуфиналите, докато Симон ще трябва да се бори с късмета си Щепанек или Федерер за влизане сред последните четири.
Димитър Кузманов потегли с победа в Глазгоу

Втората ракета на България ще участва и на двойки

Съпрузи ще бъдат съдии на стол на двубоя България - Белгия за Купа „Дейвис“

Кели Раск (Великобритания) и Кристиан Раск (Дания), които са семейство в живота, ще бъдат съдии на стол на срещата от Световната група на Купа „Дейвис" между националните отбори на България и Белгия.

Григор Димитров се изкачи с две места в света

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се изкачи с две места в световната ранглиста.

Томова запази позиции в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова запази позиции в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА).

Томова oбърна американка в пресявката за Australian Open

Първата ракета на България при жените Виктория Томова стартира с победа в квалификациите за Откритото първенство на Австралия по тенис.

Медведев с 22-и трофей, ликува в Бризбейн (ВИДЕО)

Всички титли на руснака са от различни турнири