Литекс победи Сливен с 2:0, Попов аут от мача с ЦСКА

Литекс победи Сливен с 2:0 в последната среща от днешната програма от 13-ия кръг на „А” група. Мачът се игра на Градския стадион в Ловеч, а главен съдия бе Станислав Тодоров.

През първите минути на двубоя двата отбора започнаха много активно. В 25-ата минута капитанът на домакините Ивелин Попов отправи удар по диагонала от границата на наказателното поле, но топката не уцели целта. В последната минута на първата част Крум Бибишков получи пас от Станислав Манолев, отправи удар, но топката но срещна страничната греда на Сливен.

Възпитаниците на Станимир Стоилов започнаха много активно втората част и в 53-ата минута Михаил Венков проби по лявото крило, центрира в наказателното поле към Попов, който с глава отклони към Бибишков и нападателят направи 1:0. Две минути по-късно Бибишков подаде отлично към Том и той с премерен удар направи удвои преднината на Литекс. До края на срещата имаше още няколко добри положения пред вратаря на Сливен Чавдаров, но нападателите на Литекс не успяха да ги реализират. В 60-ата минута Попов получи жълт картон и ще пропусне дербито на следващия кръг срещу ЦСКА.

След успеха Литекс се изкачи на 2-о място в класирането с 25 точки, докато Сливен остана на 4-о с 21.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен (ВИДЕО)