Борг и Федерер срещу Макенроу и Блейк, в "Битката на шампионите"

Борг и Федерер срещу Макенроу и Блейк, в "Битката на шампионите"

Четирима големи тенисисти от миналото и настоящето пристигнаха днес в Куала Лумпур за демонстративния турнир „Европа срещу Съединените щати“, известен още като „Битката на шампионите“.

Четирима големи тенисисти от миналото и настоящето пристигнаха днес в Куала Лумпур за демонстративния турнир „Европа срещу Съединените щати“, известен още като „Битката на шампионите“. Честта на нашия континент ще защитават Бьорн Борг и Роджър Федерер, които имат общо 24 титли от Големия шлем.

За янките се пускат Джон Макенроу и Джеймс Блейк. Турнирът в Малайзия започва утре с мачове в по един сет. Първият сингъл е между Федерер и Блейк, след което на корта излизат Борг и Макенроу. Гвоздей на вечерта е двубоят на двойки между представителите на континентите.

Федерер половин час си общува с фенове в Куала Лумпур, а Блейк посети детска клиника в малайзийската столица. Борг има 61 турнирни победи от 1973 година. Големият му съперник Макенроу има 76 спечелени състезания на сингъл, от които 7 от Големия шлем.

Информацията е на racketi.com

Алкарас с награда за №1 на 2025 г.

Горд съм и много щастлив, призна тенисистът

Алкарас си гарантира място №1 в света в края на 2025-а (ВИДЕО)

Испанецът Карлос Алкарас ще завърши годината като номер 1 в мъжкия тенис.

Виктор Марков е четвъртфиналист в Мексико

20-годишният с победа за 63 минути

Алекса Каратанчева се класира за полуфиналите на двойки в Турция

Денислава Глушкова отпадна в Гърция

Гергана Топалова с убедителна победа в Орландо

Българката е на четвъртфиналите

Янаки Милев е полуфиналист на двойки в Анталия

Загуби за Пьотр Нестеров и Леонид Шейнгензихт

Иван Иванов напред в Турция без игра

Иван Иванов се класира за четвъртфиналите на единично на турнира на червени кортове за мъже в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Виктор Марков с победи на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Мексико

Виктор Марков постигна победи на сингъл на на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Мансанийо (Мексико) с награден фонд 30 хиляди долара.

Синер не се затрудни за полуфинал срещу Зверев (ВИДЕО)

Яник Синер се класира за полуфиналите на финалния турнир в Торино за трета поредна година.