Анди Мъри ще се цели в Топ 3 през следващата година

Анди Мъри ще се цели в Топ 3 през следващата година

Световният номер 4 Анди Мъри ще се цели във влизане в Топ 3 през следващия сезон, пише „Дейли Рекърд”. Шотландецът направи най-силния сезон в кариерата си през тази година и се изкачи до 4-то място в световната ранглиста, но въпреки това не успя да спечели турнир от Големия Шлем. Мъри стигна до финала на US Open, но загуби от Роджър Федерер, но въпреки това постигна 3 победи над швейцареца през годината.

Световният номер 4 Анди Мъри ще се цели във влизане в Топ 3 през следващия сезон, пише „Дейли Рекърд”. Шотландецът направи най-силния сезон в кариерата си през тази година и се изкачи до 4-то място в световната ранглиста, но въпреки това не успя да спечели турнир от Големия Шлем. Мъри стигна до финала на US Open, но загуби от Роджър Федерер, но въпреки това постигна 3 победи над швейцареца през годината.

„Ако някой ми беше казал в края на миналата година, че ще завърша в Топ 4 на този сезон и ще спечеля всичките тези мачове, че ще стигна до финал на турнир от Големия Шлем и ще победя Федерер 3 пъти, щях да го помисля за луд. Този сезон бе много успешен за мен и се надявам догодина да продължа да се развивам и да показвам добър тенис. Въпреки това има още какво да подобря в играта си в мачовете с противници от първата петица”, заяви Мъри.

„Много трудно ще е да пробия в Топ 3, но това е моята цел през следващия сезон. Федерер ще опита отново да си върне лидерството и съм сигурен, че ще направи всичко възможно да спечели отново титлата на „Уимбълдън”. Надал от своя страна се намира в много добра форма ще иска да запази първото си място, както и да спечели титлите, които му отбягнаха през този сезон – Australian Open и US Open. Определено и двамата ще са в Топ 5 през следващата година, вероятно първи и втори. Остава Новак Джокович. Сърбинът също показва сериозен прогрес и ще ми е много трудно да го изместя от третото място. Все пак той спечели първия и последния турнир за годината и вече е много близо до Федерер. Знам, че ме очаква тежък сезон, но аз съм уверен в собствените си сили. Просто трябва да продължа да работя върху играта си и резултатите неминуемо ще дойдат”, завърши световният номер 4.
Елизара Янева отпадна в квалификациите на "Уимбълдън"

Елизара Янева отпадна в квалификациите на тенис турнира "Уимбълдън", след като отстъпи с 1:6, 4:6 на 99-ата в световната ранглиста Кейти Волинец (САЩ).

Григор Димитров с първи АТР 1/4-финал за годината! (ВИДЕО)

Българинът не остави шансове на “щастлив губещ” в Майорка

Виктория Томова отпадна на старта в квалификациите на „Уимбълдън“

Първата ракета на България отстъпи пред 19-годишната японка Каю Киношита

БРАВО: Елизара Янева дебютира с победа на “свещената трева”!

19-годишната българка преодоля първия кръг в квалификациите за Уимбълдън

Григор отвя финалист от Australian Open за първа ATP победа от март (ВИДЕО)

Григор Димитров най-сетне сложи край на трудната серия и записа първата си победа в ATP тура от март насам.

Нестеров продължава напред в Пловдив

Класира се за втория кръг