Сампрас и Макенроу ще играят един срещу друг на турнира за ветерани в Лондон

Сампрас и Макенроу ще играят един срещу друг на турнира за ветерани в Лондон

Двама от най-великите тенисисти за всички времена Пийт Сампрас и Джон Макенроу ще се изправят един срещу друг на турнира за ветерани в Лондон през декември, съобщава „sportsline.com”. Двамата попаднаха в една група на турнира за ветерани, който ще се проведе между 2-ри и 7-ми декември в „Роял Алберт Хол” в Лондон.

Двама от най-великите тенисисти за всички времена Пийт Сампрас и Джон Макенроу ще се изправят един срещу друг на турнира за ветерани в Лондон през декември, съобщава „sportsline.com”. Двамата попаднаха в една група на турнира за ветерани, който ще се проведе между 2-ри и 7-ми декември в „Роял Алберт Хол” в Лондон.

Сампрас, който има 14 титли от Големия шлем, изигра своя последен мач през 2002 година на финала на US Open, където победи своя сънародник Андре Агаси. Седем кратният шампион на Уимбълдън се завръща в Лондон за пръв път, след отпадането му на турнира през 2002 година от Джордж Бастл. Сампрас направи своя дебют във веригата за турнири за ветерани през юни тази година в Сао Пауло, Бразилия, като на финала победи Марсело Риос.

„Радвам се, че отново ще играя в Лондон. Имам прекрасни спомени от този град. Въпреки, че вече не съм професионален състезател, все още искам да играя добър тенис и да побеждавам. Всичките тези трофеи и точки, които съм спечелил, немогат да се сравнят с удоволствието, което изпитвам, когато изляза на корта пред публиката”, заяви развълнуваният американец.

На турнира в Лондон в групата на Сампрас са още легендата Джон Макенроу, британецът Джереми Бейтс и французинът Седрик Пиолун. В другата група сили ще премерят Щефан Едберг, Горан Иванишевич, Грег Руседски и Гай Форгет.
Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Серина Уилямс пред завръщане на корта?

23-кратната шампионка от Големия шлем минава допинг тестове