Пирин изгуби две точки в последната минута след скандално съдийство

ОФК „Пирин” направи равен 2:2 със „Септември” в София в един нервен и скандален от съдийско естество мач.

ОФК „Пирин” направи равен 2:2 със „Септември” в София в един нервен и скандален от съдийско естество мач. Главният рефер Ангел Баялцалиев и асистентите му бяха неадекватни почти през целия мач, което изнерви крайно футболистите от Благоевград, според пресслужбата на благоевградския клуб.

Срещата започна с натиск на зелените, които отправиха няколко опасни удара във вратата на домакините. Най-чистото положение за първата част дойде в 17-та минута, когато Димитров бе останал очи в очи с вратаря, но стреля в него. С първата си и единствена атака за полувремето домакините от „Септември” стигнаха до дузпа след нарушение на Райков, която бе реализирана. Малко след гола зелените дадоха свидна жертва, след като Самокишев се контузи тежко и бе заменен. В края на първата част пиринци стигнаха до уникално положение, но удар първо на Калайджиев, а после и на Костов бе избиван от голлинията. Веднага след почивката орлетата стигнаха до изравняване с хубав гол на Костов, който засече центриране на Васев в мрежата. Зелените се хвърлиха в атака и стигнаха до второ попадение чрез влезлия като резерва Николов в 74-та минута.

От този момент до края на срещата съдиите станаха главни действащи лица, като страничните рефери вдигаха несъществуващи засади, а главният Баялцалиев не отсъди поне две чисти дузпи за благоевградчани, което изнерви обстановката на терена до краен предел. В даденото 4-минутно продължение домакините стигнаха до корнер, като преди самото изпълнение имаше поне две нарушения срещу играчи в зелено, а след направеното центриране домакините изравниха резултата. Гостите бурно протестираха дълго пред съдиите, но това не доведе до резултат, освен че бе показан и червен картон на Григоров, а веднага след изпълнения център бе даден и край на мача.