Николов победи Казийски и Стойчев в българското дерби от италианското първенство

Владимир Николов и неговите съотборници от Бре Банка Ланути (Кунео) не позволиха на бившия му отбор Итас Диатек Трентино (Тренто) да запази лидерството си във временното класиране на италианския шампионат, побеждавайки го в драматичен мач с 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:18, 16:14). Николов записа само отбеляза 15 точки от атака и 1 точка от блокада за победата на своите. Матей Казийски пък стана топреализатор на отбора на старши треньора Радостин Стойчев, записвайки 18 точки (2 аса, 15 атаки и 1 блокада).

Владимир Николов и неговите съотборници от Бре Банка Ланути (Кунео) не позволиха на бившия му отбор Итас Диатек Трентино (Тренто) да запази лидерството си във временното класиране на италианския шампионат, побеждавайки го в драматичен мач с 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:18, 16:14). Николов записа само отбеляза 15 точки от атака и 1 точка от блокада за победата на своите. Матей Казийски пък стана топреализатор на отбора на старши треньора Радостин Стойчев, записвайки 18 точки (2 аса, 15 атаки и 1 блокада), но ефективността му в нападение беше под 50%. Другият българин в Тренто -  Красимир Стефанов влезе като резерва в първия и в четвъртия гейм и се отчете с актив от 1 точка.

Венцеслав Симеонов също стана топреализатор за отбора си Тоно Калипо (Вибо Валентиа) при загубата в Модена от местния Тренквалдер с 1:3 (25:19, 25:27, 19:25, 21:25). Българският диагонал игра отлично и отбеляза 19 точки (1 ас, 17 атаки и 1 блокада).

Преди този последен за кръга мач, в класирането води Лубе Банка Марке (Мачерата) с 23 точки, следван от Трентино с 22. Копра е на пето място с 15 точки, Бре Банка е на седмо с 14, а Тоно Калипо - на дванадесето с 8 точки.