Локо смаза Ботев с 4:1 в малкото пловдивско дерби

Локомотив (Пловдив) прегази Ботев с 4:1 на стадиона в село Ягодово в дербито на отложения първи кръг на есенния шампионат за деца-център, родени през 1996 година. Черно-белите малчугани не дадоха нито за миг съмнение, че ще спечелят, въпреки че до първия им гол мачът протичаше равностойно. Все пак в 8-мата минута Микита Десятков стреля, но след неубедителна намеса на стража Иван Аврамов, топката влетя в мрежата за 1:0. В 17-ата минута резултата бе удвоен след грешка в защитата на "жълто-черните" и мощен шут от границата на наказателното поле, който препарира стража на гостите.

Локомотив (Пловдив) прегази Ботев с 4:1 на стадиона в село Ягодово в дербито на отложения първи кръг на есенния шампионат за деца-център, родени през 1996 година. Черно-белите малчугани не дадоха нито за миг съмнение, че ще спечелят, въпреки че до първия им гол мачът протичаше равностойно. Все пак в 8-мата минута Микита Десятков стреля, но след неубедителна намеса на стража Иван Аврамов, топката влетя в мрежата за 1:0. В 17-ата минута резултата бе удвоен след грешка в защитата на "жълто-черните" и мощен шут от границата на наказателното поле, който препарира стража на гостите. Двата състава се прибраха на почивката при този резултат, като за второто време атмосферните условия се влошиха още повече и освен остър бръснещ вятър захвърчаха и ситен дъжд. Децата на Ботев достегнаха до гол в 43-ата минута, като негов автор бе Георги Спасов. Радостта бе кратка, тъй като 120 секунди по-късно Мустафа засече топката от воле и превърли Аврамов за 3:1. Четвъртото попадение сложе край на интригата след нови две минути, когато след центриране от ъглов удар Микита Десятков с глава оплете топката в мрежата. В оставащите минути старши-треьорът Владимир Януш извърши множество смени, с които даде шанс на повече свои възпитаници да вземат участие в първото им пловдивско дерби между Локо и Ботев.

Съставът на Локомотив (Пловдив): 1. Георги Ставрев (к.), 2. Михаил Костадинов (19. Стоян Георгиев), 5. Васил Пайталов, 7. Иан Пузев, 16. Иван Габров (Виктор Тодоров), 11. Гьокосан Мустафа (15. Ерсин Таосин), 3. Васил Димитров (4. Георги Петлов), 6. Стефан Арвашитов (10. Виктор Тодоров), 9. Микита Десятков (Павел Янков), 18. Кристиан Димитров (20. Иван Бурнарски), 8. Александър Даков (Мартин Ненчев)

Съставът на Ботев (Пловдив): 1. Иван Аврамов, 2. Венцислав Манавски (15. Тинер Мустафов), 3. Костадин Георгиев, 4. Александър Тютюнджиев (14. Мартин Тотовски), 5. Любен Коемджинов, 6. Мартин Атанасов, 7. Стефан Мандаджиев, 8. Валентин Петков, 9. Борис Балабанов, 10. Ангел Йорданов (13. Мирослав Коларов), 11. Ангел Йорданов (16. Теодоси Христов)

Съдия: Р. Дончев
Помощници: Кр. Попов, Ив. Иванов
Стадион: с. Ягодово, 20 души

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"