Тренто с нова победа в Италия

Итас Диатек (Тренто) спечели осмата си победа в италианската волейболна Серия „А1". Последният шампион на Италия, воден от Радостин Стойчев надделя над третия в класирането Монтекяри с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:22) и събра 25 точки в актива си. „Българският отбор” е само на точка зад лидера в класирането Лубе банка (Мачерата).

Матей Казийски отново бе най-резултатен за победата на своите, отбелязвайки 13 точки и завърши мача с 61% ефективност. Другият българин в състава на Тренто Красимир Стефанов влезе в игра в третия гейм и записа 1 точка. MVP на срещата стана разпределителят на шампионите Никола Гръбич.

"Особено съм доволен от тази победа - коментира старши треньорът на Тренто - Радостин Стойчев. Това бе специален мач за нас, имайки предвид проблемите, които ни съпътстваха преди мача. Радващото е, че проявихме характер и спечелихме. - Очаквам да подобрим играта си, защото предстоят и мачове от Шампионската лига, което е достатъчно важно събитие и там трябва да сме наистина добри”, добавя още Стойчев.

В друга интересна среща от кръга водачът в Серия „А1" Лубе банка (Мачерата) вгорчи дебюта на един от кандидатите за треньор на националния отбор на България, преди Силвано Пранди да бъде назначен на този пост - Франческо Дал Олио като треньор на Сислей (Тревизо). Мачерата спечели гостуването си с 3:0 гейма (23:25, 22:25, 17:25)