Вестник „Спорт”: Адиос Мадрид! …. 12 точки зад нас

Вестник „Спорт”: Адиос Мадрид! …. 12 точки зад нас

Каталунският вестник „Спорт” не скри задоволството на цяла Каталуния след „Ел Класико”, в което Барса смачка Реал Мадрид и го победи с 2:0. Всекидневникът е много близо до Барселона и определено е огледало на това, което се случва в тима на Гуардиола.

Каталунският вестник „Спорт” не скри задоволството на цяла Каталуния след „Ел Класико”, в което Барса смачка Реал Мадрид и го победи с 2:0. Всекидневникът е много близо до Барселона и определено е огледало на това, което се случва в тима на Гуардиола.

Късно снощи в 23:00 часа публика, отбор и ръководство бяха като едно и буквално премазаха „кралския клуб” под неспирния дъжд. Ето’о и Меси неспираха да тормозят защитата на Реал, като Мичел Салгадо и Фабио Канавро определено се чувстваха странно, а Серхио Рамос желаеше да се скрие колкото се може по-бързо, за да не гледа какво се случва. В 70-ата минута съдията Луис Медина Канталехо отсъди дузпа, но Ето’о стреля лошо, а Касияс направи едно от най-добрите си отигравания, като изби топката. Неизбежното се случи в 83-ата минута, когато след центриране на Шави от корнер, след което капитанът Пуйол надскочи защитата на Реал Мадрид пращайки топката в малкото наказателно поле, където се намираше камерунската перла Ето’о, който като истински хищник отбеляза.

Стадионът буквално изригна, като феневете на Барселона видяха, че техният тим ще постигне успех след четиригодишно прекъсване. В 90-ата минута влезлия като резерва Александър Хлеб отне една топка и с ювелирен 65-метров пас намери Анри, който се оказа в положение един на един срещу Канаваро. Французинът подаде към своя съотборник Лионел Меси, който брилятно прехвърли Касияс.

Носителят на „Златната топка” за 2006 г. Канаваро се опита да избие топката, но вместо в корнер, той заби топката в мрежата, а себе си в страничната греда. Така след 15-ия кръг в испанската BBVA лига Барселона е лидер с 38 точки, а Реал Мадрид са на незавидното пето място с актив от 26.
Здравко Димитров резерва при разгром на Бодрум (ВИДЕО)

Националът на България със 17 минути

Камерунец и треньорът на Рома взеха призовете в Серия А

Двамата бяха определени като най-добри сред конкуренцията за месец октомври

 23 000 фенове гледаха Барселона на „Камп Ноу“

Клубът не е играл на стадиона от 2023 г

Алегри потвърди завръщането на титуляр за Милан

Кристиан Пулишич ще може да играе срещу Парма

НА ЖИВО: Ботев - Добруджа 2:1

Добруджа доигра мача с 10 души, Митков с 2 гола

Прогноза: Гол/гол на Тотнъм - Юнайтед

Дерби от Висшата лига, в което "червените дяволи" са фаворит

Мареска отговори на Уейн Рууни

"Преди години нещата бяха различни", каза мениджърът на Челси

Голям талант на Байерн с първа повиквателна за младежите на Германия

Ленарт Карл прави фурор от началото на сезона

Четири промени в състава на Турция за мачовете с България и Испания

Вижте избраниците на Винченцо Монтела