Вестник „Спорт”: Адиос Мадрид! …. 12 точки зад нас

Каталунският вестник „Спорт” не скри задоволството на цяла Каталуния след „Ел Класико”, в което Барса смачка Реал Мадрид и го победи с 2:0. Всекидневникът е много близо до Барселона и определено е огледало на това, което се случва в тима на Гуардиола.

Късно снощи в 23:00 часа публика, отбор и ръководство бяха като едно и буквално премазаха „кралския клуб” под неспирния дъжд. Ето’о и Меси неспираха да тормозят защитата на Реал, като Мичел Салгадо и Фабио Канавро определено се чувстваха странно, а Серхио Рамос желаеше да се скрие колкото се може по-бързо, за да не гледа какво се случва. В 70-ата минута съдията Луис Медина Канталехо отсъди дузпа, но Ето’о стреля лошо, а Касияс направи едно от най-добрите си отигравания, като изби топката. Неизбежното се случи в 83-ата минута, когато след центриране на Шави от корнер, след което капитанът Пуйол надскочи защитата на Реал Мадрид пращайки топката в малкото наказателно поле, където се намираше камерунската перла Ето’о, който като истински хищник отбеляза.

Стадионът буквално изригна, като феневете на Барселона видяха, че техният тим ще постигне успех след четиригодишно прекъсване. В 90-ата минута влезлия като резерва Александър Хлеб отне една топка и с ювелирен 65-метров пас намери Анри, който се оказа в положение един на един срещу Канаваро. Французинът подаде към своя съотборник Лионел Меси, който брилятно прехвърли Касияс.

Носителят на „Златната топка” за 2006 г. Канаваро се опита да избие топката, но вместо в корнер, той заби топката в мрежата, а себе си в страничната греда. Така след 15-ия кръг в испанската BBVA лига Барселона е лидер с 38 точки, а Реал Мадрид са на незавидното пето място с актив от 26.

Вижте какво каза Даниеле Де Роси

ОБЗОР: Отново Леверкузен срещу Рома в полуфиналите на ЛЕ (ВИДЕО)

„Аспирините“ с нов рекорд - 44 мача без загуба след 1:1 в Лондон

ОБЗОР: Край на мечтата на ПАОК за финал в Европа (ВИДЕО)

Десподов титуляр, Брюж смълча "Тумба"

Аталанта изхвърли Ливърпул и пренаписа историята си (ВИДЕО)

Салах вкара от дузпа единствения гол в Бергамо

Шчесни и Милик на линия за Каляри

Мойс Кийн аут за мача от Серия А

Фиорентина с една крачка по-близо до Атина (ВИДЕО)

120 минутна драма на "Артемио Франки"

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Геноа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1