Атлетико Мадрид с реми преди дербито срещу Барселона (ВИДЕО)

Гранада измъкна точка от столичани

Гранада измъкна точка от Атлетико Мадрид след 1:1 в домакинството си от XIV кръг на испанката „Ла Лига“.

Така тимът спря негативната серия от три шампионатни поражения и не позволи на столичани да се доближат осезаемо до лидера Барселона преди дербито след седмица.

„Дюшекчиите“ изостават с три точки от върха, а и имат мач повече от каталунците, които приемат на първи декември, но преди това ще трябва да гостуват на Ювентус в Шампионската лига.

Първото полувреме на “Лос Карменес” предложи много битка и малко голови ситуации, но след почивката двата тима повишиха оборотите.

В 60-ата минута Ектор Ерера изведе Ренан Лоди и той прекара топката между краката на вратаря, за да открие резултата в полза на Атлетико.

Малко по-късно наставникът на домакините Диего Мартинес не изгонен, а почти веднага след това неговите момчета изравниха резултата.

Това стори в 67-ата минута защитникът Херман Санчес, който засече с глава центриране от корнер.

Така Атлетико остана без победа в пет поредни визити от всички турнири, след четири ремита в тях и три с резултат 1:1.

Столичани са с 25 точки, като имат с 4 повече от Гранада.

Вторият в таблицата Реал Мадрид също е с 25 в своя актив, но и два мача по-малко от „дюшекчиите“, тъй като по-късно тази вечер приема Сосиедад на "Бернабеу".

Реал вече преговаря за вундеркинд от Аржентина

На "Бернабеу" намериха новия Федерико Валверде

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости