Във Втора лига: Струмска слава удари Янтра в Габрово, Миньор победи опашкаря Нефтохимик

Перничани вкараха само един гол на бургазлии

Тимът на Струмска слава надви с минималното 1:0 като гост Янтра Габрово в мач от 21-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение реализира Симеон Вешев в 37-ата минута, когато бе точен от дузпа.

Преди почивката домакините останаха с човек по-малко, след като Костадин Гаджалов бе изгонен с директен червен картон.

С победата си днес тимът от Радомир събра 20 точки и вече може да диша значително по-спокойно за мястото си в професионалния футбол. Янтра от своя страна остава с 12 точки в подреждането и може само да се радва, че три тима от групата се отказаха от участие и Нефтохимик се намира в отчайващо състояние, за да запази реални шансове за оставане във Втора лига.

Отборът на Миньор Перник пък победи трудно с минималното 1:0 Нефтохимик в Бургас в среща от 21-ия кръг на родната Втора лига. Единственото попадение отбеляза Божидар Васев в 14-ата минута.

Само преди седмица той се разписа и при друга победа с 1:0, но над Локомотив Горна Оряховица в Перник.

По този начин отборът на Христо Янев увеличи още повече точковия си актив спрямо опасната зона в групата. „Шейховете“ остават на дъното с едва 10 точки. "Чуковоте" пък са 12-и с 24 пункта.

Също така се оказа ,че афишираните през седмицата нови попълнения Денислав Станчев и Станислав Маламов не са се разбрали за финансите с ръководството на Нефтохимик и няма да играят за бургазлии.