ОБЗОР: Барса се поизпоти, но победи Хетафе (ВИДЕО)

Реал Сосиедад прекъсна серията от 5 поредни мача без победа

Барселона спечели домакинството си на Хетафе с 5:2 в двубой от 32-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу". Лионел Меси (8,34) реализира две попадения, а между тях Клеман Лангле (12) и Софиан Шакла (28) си вкараха автоголове. Енес Юнал (69) от дузпа върна интригата, но Роналд Араухо (87) и Антоан Гризман (90+3) сложиха точка на спора.

С победата каталунците отново подгониха лидера в класирането Атлетико Мадрид и се доближиха на 5 точки от върха, като "блаугранас" са и с мач по-малко. Хетафе се намира на 15-а позиция с 31 пункта.

Барселона започна по-агресивно срещата, търсейки ранен гол. Още в 3-ата минута красив удар на Меси срещна напречната греда, а след това топката тупна върху голлинията и беше уловена от Давид Сория. В 8-ата минута Меси получи извеждащ пас от Бускетс, Джене покри засадата, а последвалият диагонален шут на аржентинеца означаваше гол за "лос кулес" - 1:0.

Това беше 24-и гол за Меси в Ла Лига през този сезон и първи във вратата на Хетафе в последните три домакинства. В последните 7 мача на Барса аржентинецът не се разписа само срещу Реал Мадрид и Валядолид.

Веднага след попадението Хетафе опита да отговори и Кубо отправи опасен изстрел, избит в корнер. Гостите определено не се смутиха от факта, че се озоваха в ролята на догонващи и бързо успяха да изравнят. В 12-ата минута Кукурея центрира отляво, Анхел Родригес не осъществи добър контакт с топката, но я прати в ръката на Лангле, а оттам тя отиде във вратата на Тер Стеген.

В 15-ата минута Меси стреля над напречната греда. Барселона доминираше, но, макар и редки, контрите на Хетафе не бяха никак безопасни. Гостите стояха стабилно до 28-ата минута, когато и те си вкараха автогол. Той бе още по-нелеп от този на Лангле, защото Шакла не видя, че Сория е излязъл малко напред и се опита да му върне топката, но го направи твърде силно и Барса отново поведе.

Каталунците се поуспокоиха и започнаха да плетат интересни комбинации. В 33-ата минута Меси стреля от въздуха с десния крак, но топката се отби от гредата. За радост на аржентинеца, кълбото се върна при него и от малък ъгъл той вкара втория си гол в мача.

Второто полувреме започна значително по-спокойно, а каталунците не контролираха играта уверено. Гостите обаче показаваха по-голяма увереност и усилията им доведоха до резултат в 69-та минута. Енес Юнал беше съборен в наказателното поле и самият турчин успя да реализира отсъдения 11-метров наказателен удар.

Две минути преди края на редовното време Меси отново показа класата си. Този път аржентинецът качи топката на главата на резервата Роналд Араухо, който не сбърка.

В добавеното време на срещата Антоан Гризман бе повален в наказателното поле и каталунците получиха правото да изпълнят дузпа. Самият французин се нагърби с отговорността и не сгреши, оформяйки крайния резултат.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Барселона: Щеген, Пике, Алба, Менгеса, Лангле, Роберто, Бускетс, Де Йонг, Гризман, Педри, Меси

Хетафе: Сориа, Чема, Чакла, Джене, Иглесиас, Кукурея, Максимович, Аленя, Суарес, Кубо, Родригес

В друг мач, който се игра по-рано днес Реал Сосиедад прекъсна серията от 5 поредни мача без победа в първенството, след като се наложи над Селта с 2:1. За тима от Сан Себастиан се разписаха Порту и Аднан Янузай от дузпа. В средата на първото полувреме Александър Исак пропусна дузпа за Реал Сосиедад при 1:1. Уго Майо (22) пък се разписа за Селта.

Атлетико Мадрид пък отново си върна лидерската позиция в първенството след победа над Уеска с 2:0. Анхел Корея даде аванс за домакините в 39-ата минута след пас на Маркос Йоренте, а в 81-ата минута Яник Ферейра-Караско реши всичко в полза на "дюшекчиите".

РЕЗУЛТАТИ:

Атлетико Мадрид - Уеска 2:0

Гранада - Ейбар 4:1

Реал Сосиедад - Селта 2:1

Барселона - Хетафе  5:2

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел