Малена Замфирова: Четири дни бях с температура там

Малена Замфирова: Четири дни бях с температура там
Източник: БГНЕС

Българските сноубордисти се завърнаха от Зимните олимпийски игри в Милано Кортина

Там Тервел Замфиров спечели бронзов медал, а неговата 16-годишна сестра Малена Замфирова също записа впечатляващ дебют на такъв форум.

“Медала на брат си го почувствах като мое лично постижение, изключително много се радвам за него. И аз не си спомням какво му казах - предишната вечер си говориме за медалите и му казах: поне трето място. Моето представяне беше зле, аз не съм доволна от моето представяне, но това е положението. След 4 години пак. Повече не можех да понатисна в края, но просто направих грешка в началото. На 16 на олимпиада е същото да си като на 20 на олимпиада.

Карам Световната купа вече от една година. Не се чувствам по-различно от другите деца. Да, бях на олимпиада, но за мен това не е нещо уау. Аз прекарах там една седмица, от която четири дни с температура, така че за мен не беше никакъв купон. Нищо не очаквам от моите съученици - отивам и си сядам на чина. Ако ме посрещнат по някакъв по специален начин, ще ми стане приятно. Направихме хубаво състезание и показахме колко е красив спортът ни, така че не мисля, че ще бъде изваден от олимпийската програма”, каза Малена Замфирова на българска земя.

Радо Янков: Направих всичко, което ми бе по силите

Българският сноубордист Радослав Янков говори при завръщането си в София след края на участието си на Зимните Олимпийски игри в Милано-Кортина д'Ампецо

Тервел Замфиров се шегува на родна земя: Като класна учителка съм с всички тези цветя

Бронзовият медалист от Олимпийските игри в Милано – Кортина 2026 Тервел Замфиров и останалите ни сноубордисти се прибраха в България след участието си на Игрите в Италия

Линдзи Вон с втора операция след падането

Американската скиорка Линдзи Вон е претърпяла втора операция в Италия след тежкото падане по време на дисциплината спускане от турнира по ски-алпийски дисциплини на Олимпийските игри Милано-Кортина 2026.

Цеко Минев: Радо Янков е моторът, който избута всичко до тук

Председателят на Българската федерация по ски Цеко Минев изрази възхищението си от спечеления бронзов медал от Тервел Замфиров на Олимпийските игри в Милано/Кортина.

Дебютант за България на ОИ: Вълнуващо и тежко

Марио Матиканов призна, че е имал проблеми в първия си старт от Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д‘Ампецо по време на мъжкия скиатлон.

Владимир Зографски е единственият български олимпиец днес в Милано-Кортина

Състезанието на малката шанца е тази вечер