Отличен Зверев продължава защитата на олимпийската си титла

Отличен Зверев продължава защитата на олимпийската си титла

Германецът надви Томаш Махач от Чехия с 2:0 сета, 6:3, 7:5

Александър Зверев се класира за осминафиналите на Олимпийските игри в Париж, след като победи Томаш Махач от Чехия с 2:0 сета, 6:3, 7:5.

В следващия кръг действащият олимпийски шампион ще се изправи срещу Алексей Попирин, който записа успех срещу Стан Вавринка. 

Първият сет започна с пробив за Махач, но Зверев направи рибрейк, след което отново взе подаването на чеха в 6-ия гейм. След това той нямаше проблеми да затвори сета.

Във втората част играта бе по-равностойна, като германецът започна да изпитва проблеми заради горещото време в Париж. Двамата печелеха подаванията си, след като си размениха ранни пробиви. Изглеждаше, че ще се стигне до тайбрек, но Зверев направи пробив в последния сервис гейм на Махач в сета, след което затвори мача на собствено подаване.

Напред продължават още Тейлър Фриц, Лоренцо Музети, Феликс Оже-Алиасим и Корентен Муте.

Наоми Осака на крачка от дебютен финал на трева (ВИДЕО)

Бившата номер едно се класира за полуфиналите в Бад Хомбург

Джак Дрейпър с полуфинал в Ийстбърн (ВИДЕО)

Голямата надежда на Великобритания намира формата си в навечерието на Уимбълдън

Нестеров с нова победа и полуфинал в Пловдив

Българинът преследва първа “Чалънджър” титла

Григор Димитров загуби на 1/4-финал в Майорка (ВИДЕО)

Българинът отстъпи пред втория поставен в схемата

Джордж Лазаров на четвъртфинал в Сърбия

Джордж Лазаров достигна до четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей за мъже в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

 От "Уимбълдън" разорачовани от протеста на тенисистите

Организаторите на турнира по тенис от Големия шлем „Уимбълдън“ са „изненадани и разочаровани“ от планирания протест на играчите срещу размера на наградния фонд, съобщава Ройтерс.