Как ще стартират в Европа ЦСКА и Левски

Как ще стартират в Европа ЦСКА и Левски

Давта ни гранда започват участието си в Лигата на конференциите

Българските футболни грандове ЦСКА и Левски започват участието си в турнира Лига на конференциите. Надеждите на техните фенове са за дълъг поход в Европа, но предстои да видим дали това ще се случи.

ЦСКА - СЕПСИ (ДНЕС, 20,00 ЧАСА)

"Червените" останаха на крачка от титлата в миналото първенство и отново ще участват в третия по сила турнир на Стария континент. При жребия те изтеглиха "къста клечка" и ще трябва да срещнат носителя на Купата и Суперкупата на Румъния отбор на Сепси. Противникът е доста солиден като финанси и организация, като получава подкрепа лично от премиера на Унгария Виктор Орбан, защото е от район с преобладавщо етническо унгарско население. Все пак ЦСКА също има солидни аргументи, като се очаква днес на "Българска армия" треньорът Саша Илич да пусне в обръщение нападателната си мощ в лицето на привлечения за 2 милиона евро нападател Фаетон и голмайстора от миналата кампания Дюкенс Назон. Те обаче няма да може да си партнират с последната "перла" в селекцията Асприля, защото колумбиецът изтърпява наказание в Европа от миналия сезон. Илич няма да може да разчита и на Амос Юга, който не успя да се възстанови. Извън групата на "червените" останаха още трайно контузените Юрген Матей, Браян Морено и Брадли де Нойер. Добрата новина е завръщането на Тибо Вион. Очаква се над 12 000 фенове да подкрепят ЦСКА. Те няма да могат да ползват култовия Сектор "Г", защото той за пореден път бе затворен от УЕФА.

Предвиждането ни е за много труден за ЦСКА, равностоен мач, в който всичко може да се случи. Все пак заради факта, че това е първи двубой, и двата отбора вероятно ще подходят предпазливо.

ПРОГНОЗА: "ПОД 2,5 ГОЛА" КОЕФИЦИЕНТ НА PALMS BET: 1,55

ШКУПИ - ЛЕВСКИ (ДНЕС, 22,00 ЧАСА)

"Сините" започват поредния си европоход от столицата на Северна Македония Скопие. Техният първи съперник е Шкупи, съставен изцяло от етнически албанци. Всъщност името на отбора означава Скопие на албански език. Оказа се, че теренът на "Арена Тоше Проески" е в лошо състояние и това ще повлия на качеството на двубоя. Домакините от Шкупи показаха че са в добра форма, след като в първия кръг от турнира отстраниха след 5:0 и 0:0 литовския Хегелман. 

Левски ще бъде продадения на Лудогорец Сонко Сундберг, а в часовете преди мача към отбора ще се присъедини Жереми Петрис. Вчера той бе върнат от границата заради забравен в София документ. Левски ще се радва на сериозна подкрепа от близо 1000 привърженици в сектора за гости. 

Предвиждането ни е за не много атрактивен мач, в който по-големият опит в Европа на българския тим ще наклони везните в негова полза.

ПРОГНОЗА: 2 КОЕФИЦИЕНТ НА PALMS BET: 2,25   
Прогноза: Ъндър във Варна на Добруджа - Славия

Двата тима търсят първи успех

Стамен Белчев знае как се бие Левски

Опитният специалист извежда Септември срещу "сините"

Левски без Сула срещу Септември

27-годишният халф е изостанал с подготовката,

Треньорът на Левски: Марин Петков все още е един от нас

„Аз не губя енергия с трансферите“, заяви Хулио Веласкес

Радослав Кирилов: Сигурен съм, че атмосферата на Левски - Брага ще е уникална

„Какво по-хубаво от това да играеш пред пълен стадион“, запита новото попълнение на Левски

Треньорът на Брага: Мога да обещая пълно себераздаване срещу Левски

„Спокоен съм и съм уверен“, заяви Карлос Висенс

На сафари в Дубай – какво трябва да знаеш?

Съвет №1: Избери добър гид!  

Лудогорец срещу ирландци или Карабах, ако отпадне от Риека

Разградчани биха били домакини в първия сблъсък от III квалификационен кръг на ЛЕ

Лудогорец замина за Риека с двама нови

Домакините са леки фаворити в Хърватия