Мустафа Сангаре и Карл Фабиен са единствените контузени футболисти на Левски след паузата за международни мачове, разкри треньорът на "сините" Хулио Веласкес.
Той ще изведе своите възпитаници срещу Добруджа в Добрич в мач от 28-ия кръг на първенството, насрочен за неделя от 17:00 часа.
Левски е лидер в класирането с 65 точки и девет повече от Лудогорец (Разград), а Добруджа се намира на 12-о място с 25 пункта.
В първия мач, изигран на 25 октомври, Левски спечели с 3:0 с два гола на лидера при реализаторите Евертон Бала и един на Марин Петков, който напусна отбора през зимата.
Левски е в серия от три победи в първенството и ги постигна без Кристиан Макун, който се контузи в началото на месец декември и се възстановява през зимната пауза.
Той бе титуляр в само един мач пролетта - загубата с 0:1 от Лудогорец за първенството, след което два пъти остана на пейката и веднъж влезе за последните 20 минути.
Попитан дали Макун ще си върне титулярното място, Веласкес заяви, че той е в "перфектно състояние" и решението дали ще бъде на терена в неделя е изцяло треньорско.
Срещу Добруджа, Левски ще бъде и без халфа Акрам Бурас, който е наказан за натрупани жълти картони.
В отсъствието на Сангаре старши треньорът използваше "фалшива деветка" крилата Евертон Бала и Армстронг Око-Флекс, но Левски привлече и таран - Марко Дуганджич. За момента той има само три минути за Левски, но Веласкес загатна, че те могат да се увеличат срещу Добруджа.
Според генералния спонсор на "сините" – букмейкърът Palms Bet, те ще спечелят с лекота двубоя в неделя.
Шансовете Левски да спечели са 70,4%, за равенство - 23,8%, а за триумф на домакините от Добрич - 11,8 процента, смятат от Palms Bet.




















