Добруджа и Черно море е сред интригуващите сблъсъци от 23 кръг в родния елит. Новакът се намира в подем под ръководството на новия треньор Ясен Петров. Бившият селекционер тръгна убедително начело на клуба от Добрич със 7 точки в първите 3 мача.
Добруджа спечели срещу Септември и Монтана в директни сблъсъци на дъното, а между тях открадна точка от Ботев във Враца.
Сега обаче изпитанието е далеч по-тежко, като на стадион "Дружба" пристига Черно море. Отборът, воден от Илиан Илиев, не започна убедително пролетния дял, след като не успя да спечели срещу Спартак (Вн) при 0:0 в дербито на града, след това се задоволи с 1:1 срещу 10 от Локомотив (Пд), а преди седмица не съумя да спечели срещу Ботев (Враца) при 0:0 у дома.
Сега Добруджа влиза като аутсайдер в мача, като шансовете на тима са 22,2% за победа, според Palms Bet. Тези за гостите от Варна са 54,3%.
Прогнозата на Novsport.com e за под 2.5 гола, а шансовете са 60,2%





















