Ямал обяви голяма новина

Ямал обяви голяма новина

Футболистът ще подпише нов договор

Соченият за най-голям талант в света Ламин Ямал, заяви, че ще е щастлив, ако в цялата си кариера играе само за Барселона. Той разкри, че се надява скоро да подпише нов договор с любимия си клуб в интервю за CNN. 

„Не знам кога ще бъде подписан новият договор, но вярвам, че ще стане скоро. В крайна сметка Барса е клубът на живота ми. Надявам се да удължа договора си и да остана в клуба възможно най-дълго. Искам да играя в испанската лига. Искам да играя за Барса и да, ще подновя договора си. Ще го направя“, каза крилото на Барселона пред CNN Sport.

Ямал е част от прочутата школа още от 7-годишна възраст. На той стана най-младият дебютант на клуба в Ла Лига, а тодина по-късно подписа с Барселона с астрономическа клауза за откупуване в размер на над 1 милиард долара. Сега, на 17-годишна възраст, детето-чудо е готово да се обвърже още по-дългосрочно с каталунците. Този сезон в Ла Лига той изигра 16 мача, вкара 5 гола и направи 9 асистенции. 

„Вярно е, че Ханзи Флик е различен треньор и промени стила ни на игра. Опитахме се да се адаптираме към това, което той ни каза, и мисля, че го правим добре. През 2025 г. ще дадем всичко от себе си, за да спечелим трофеи, като започнем със Суперкупата на Испания и се надяваме, че това ще бъде най-добрата година в живота ни", каза още Ямал. 

Суперталантът за пореден път призна, че Неймар винаги е бил неговият идол. 

„Бях на пет години, когато го видях в Сантос, а две по-късно и на "Камп Ноу". Беше невероятно. Да, вярно е, че и Меси беше там, който също беше невероятен, но Неймар беше нещо съвсем различно. Той винаги е бил моят идол. Той е звезда, футболна легенда", откровен е Ямал.

Вечно усмихнатият тийнейджър не крие, че е е изненадан от стремителното си издигане във футбола. 

„Вярно е, че нещата се случиха много бързо. Не мисля, че това е нормално за тийнейджър, но е хубаво да си първият, който прави тези неща. В крайна сметка мисля само за бъдещето. Мисля само за хубавите неща, които се случват и това е. Както казва майка ми - винаги се наслаждавам на момента, защото всичко минава толкова бързо", обяснява той.

Тази вечер Барселона се изправя срещу Атлетик Билбао в мач от полуфиналите за Суперкупата на Испания. Букмейкърът Palmsbet счита каталунците за фаворити в двубоя, като шансовете им за успех са 55.2%. Шансовете за победа на баските са 50%, както и тези за равенство. 

Напрежение в Ливърпул преди големия ден

Макар Ливърпул да е на прага на спечелване на титлата във Висшата лига, не всички изглеждат щастливи – особено нападателят Дарвин Нунес.

Голове и в двете врати на "Герена"

Левски приема Арда в мач от плейофите на първенството

Гари Невил хвали Арне Слот

Легендата на Манчестър Юнайтед изрази възхищение от работата на мениджъра в Ливърпул

Прогноза: Победа за Челси у дома

"Сините" приемат Евертън

Palms Bet подкрепя мача между БГ национали`94 и ветерани на Северна Македония

Публиката ще има възможност да стане част от емоционално събитие

Лапорта: Барселона има шанс за требъл

"Всичко може да се случи в един финал, но ние сме уверени", каза той за предстоящото "Ел Класико"

В Испания: Реал сочи вратата на Анчелоти

При загуба от Атлетик треньорът най-вероятно ще бъде уволнен, твърдят в страната

Гуардиола след Евертън: Това е английският футбол!

Пеп очаква финал срещу Астън Вила в междинния кръг

Прогноза: Гол/гол на Астън Вила - Нюкасъл

Бирмингамци приемат "свраките" дни след отпадането от Европа