Локо (София) с минимална победа срещу Локо (ГО) в контрола

Светослав Диков отбеляза единственото попадение малко след почивката

Локомотив (София) успя да се наложи над Локомотив (Горна Оряховица) в контрола, изиграла се на стадион "Локомотив" в София. "Железничарите" от столицата победиха с минималното 1:0 след гол на Светослав Диков в 49-ата минута.

Домакините бяха по-атакуващият от двата тима, като поеха инициативата и още в началните минути на мажеха имаха възможност да открият резултата в своя полза. След центриране отляво се получи разбъркване в наказателното поле на гостите, но футболистите на Иван Колев не успяха да се възползват от ситуацията.

Втората по-сериозна опасност дойде към средата на първото полувреме, когато силен удар на Диков бе избит от вратаря Християн Христов.През второто полувреме Локомотив (София) най-после успя да вкара топката във вратата на гостите. Малко след почивката Денислав Станчев центрира топката в наказателното поле, която попадна на главата на Светослав Диков, който от своя страна я прати във вратата на Локомотив (Горна Оряховица) с хубав и точен изстрел.

Локо (София) приема Струмска слава в следващия си мач от Втора лига на 25 октомври от 14:30 часа, докато тимът от Горна Оряховица ще бъда домакин на Хебър на 23 октомври от 20:00 часа.