Експертен Челси наниза два гола на чужд терен и прескочи с единия крак Порто (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мейсън Маунт и Бен Чилуел донесоха солидния аванс за "сините" преди реванша

Челси успя да победи с 2:0 Порто в символичното си гостуване на "Рамон Санчес Писхуан" в първи мач от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Поради епидемиологичните обставновки в Англия и Португалия, от УЕФА решиха и двата мача да се изиграят в Севиля, а днес португалците бяха символичните домакини и получиха два гола на чужд терен.

Мачът в Севиля започна по-добре за португалците. В 12-ата минута Луис Диас се озова на много добра позиция за изстрел в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. Веднага след това Матеус Урибе стреля, но високо над вратата.

Футболистите на Порто продължиха да бъдат по-активния тим и само в рамките на няколко минути стигнаха до три поредни ъглови удара.

Челси обаче успя да поведе в резултата с първия си точен удар в мача. Маунт реализира брилянтно попадение, което изработи почти сам, след като английският национал получи на границата на наказателното поле и след великолепно завъртане остави на земята бранителя на домакините Зейду, напредна няколко метра и с удар по диагонала реализира за 1:0 с първото си попадение в Шампионската лига в своята кариера.

Едва две минути преди края на първата част Порто стигна до нещо интересно пред вратата на Менди. След поредното центриране от корнер, Пепе успя да стреля опасно с глава, но стражът на гостите със сетни усилия изби нов ъглов удар.

Второто полувреме започна с много добра възможност за Челси. След бърза атака на гостите, Маунт получи  на десния фланг и центрира много добре в пеналта, където Тимо Вернер надскочи всички и стреля с глава, но прати кълбото над вратата.

Малко след това Марега бе изведен много добре отдясно и пробва труден удар по диагонал, но Менди излезе предвидливо, скъсявайки ъгъла пред футболиста на домакините и спаси.

В 57-ата минута Луис Диас също имаше добър шанс след като получи топката на границата на наказателното поле и моментално пробва техничен удар с десния крак, но също не сполучи.

Шест минути преди края Пулишич нямаше късмет и ударът му срещна напречната греда на противниковата врата. Само шейсет секунди по-късно обаче, Челси удвои преднината си.

След много груба грешка на Хесус корона, който не успя да спре наглед една лесно центриране, топката попадна в Бен Чилуел, който напредна много добре, финтира вратаря на домакините и на празна врата вкара за 2:0 в полза на лондончани.

Порто - Челси 0:2
0:1 Маунт 32
0:2 Чилуел 85

Стартови състави:

ПОРТО: 1. Маркесин, 12. Зайду, 3. Пепе, 19. Мбемба, 18. Манафа, 8. Урибе, 16. Груич, 25. Отавио, 17. Корона, 7. Луис Диас, 11. Марега

ЧЕЛСИ: 16. Менди, 28. Аспиликуета, 4. Кристенсен, 2. Рюдигер, 5. Жоржиньо, 17. Ковачич, 24. Хамес, 21. Чилуел, 19. Маунт, 11. Вернер, 29. Хаверц

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел