Дубълът на Лудогорец надви Литекс за втора поредна победа

Вторият тим на шампионите се изкачи до 7-ото място в класирането на Втора лига

Дубълът на Лудогорец записа втора поредна победа, след като спечели с 2:1 гостуването си на Литекс 13-ия кръг на Втора лига. Попаденията за втория тим на “орлите” си вкараха Будинов и Петров. За Литекс точен бе Илиян Капитанов.

През първото полувреме Лудогорец II игра по-добре и заслужено поведе в 36-ата минута.  Илкер Будинов получи дълга топка, надбяга защитниците, откъсна се сам срещу вратаря и не сбърка - 0:1. Малко преди края на първата част разградчани вкараха и втори гол. След изпълнение на пряк свободен удар се получи рикошет и разбъркване в наказателното поле на Литекс. Най-съобразителен се оказа Цветослав Петров, който вкара топката във вратата - 0:2.

След почивката Литекс успя бързо да върне едно попадение. В 50-ата минута след центриране се получи суматоха пред вратата на разградчани, от която се възползва Илиян Капитанов - 1:2. До края нов гол не падна.

С тази победа дубълът на българския шампион се изкачва до 7-ото място с 21 точки, а Литекс остава 15-и с 12.