Шефът на Игрите в Рио: Голфърите се отказват заради липсата на пари, а не заради Зика

Шефът на Игрите в Рио: Голфърите се отказват заради липсата на пари, а не заради Зика

"Причината да не дойдат е в липсата на награден фонд"

Президентът на организационния комитет на олимпийските игри в Рио Карлос Нузман заяви, че истинската причина за оттеглянето на четиримата най-добри голфъри от най-голямото спортно събитие е липсата на награден фонд, а не вирусът Зика, както посочиха повечете от тях.

"Те пробваха да се оправдаят със Зика, но причината да не дойдат е в липсата на награден фонд", каза Нузман.

Джейсън Дей, Дъстин Джонсън, Джордан Спайт и Рори Макилрой - четиримата най-добри голфъри в света, обявиха, че няма да уастват в Рио.

Спайт бе последният от тях, който се отказа, аргументирайки решението си с "притеснения за здравето" си, докато Дей, Джонсън и Макилрой казаха, че причината да не участват е точно вирусът Зика.

"В момента Зика е много по-разпространена във Флорида, отколкото в Бразилия, но това не ги спира да участват на турнири там", каза още Нузман. На Игрите в Рио голфът се завръща в олимпийската програма за пръв път от 112 години.

Закриха 15-ите параолимпийски игри (СНИМКИ)

Китай завърши на първо място в класирането по медали със 105 златни, 81 сребърни и 57 бронзови, Ружди Ружди спечели злато за България

Ирански параолимпиец почина след катастрофа по време на състезание

По случая вече се води разследване

Аржентинец бе изгонен от Рио заради допинг

Официалното наказание ще бъде обявено след отварянето на Б-пробата

Милена Тодорова не успя да стигне финала на 10 метра пушка

Тя даде резултат от 628.6 точки и се нареди на 22-ро място в квалификацията сред 34 участници

Параолимпиадата привлече рекорден брой зрители

Олимпийският парк регистрира общо 167 хиляди посетители за един ден

В делегацията на Беларус развяха руско знаме на откриването на параолимпиадата

Местният олимпийски комитет подкрепи действието напълно

Томас Бах няма да присъства на параолимпиадата

Той пропусна и церемонията по откриването, за да присъства на погребението на своя приятел Валтер Шеел, който е бивш външен министър на ФРГ

Иванка Колева изведе българите на откриването на Параолимпийските игри

В състезанията за първи път са включени кану и триатлон

Георги Божилов: Има подценяване на нашия резултат в Рио

Той и партньорът му Кристиян Василев завършиха на 9-то място на двойка скул в Рио