Любимият гол на Йозил е срещу Лудогорец (ВИДЕО)

Германецът има 44 попадения в 253 мача за Арсенал

Германският плеймейкър Месут Йозил посочи любимия си гол в кариерата. Играчът на Арсенал избра попадението си срещу българския шампион Лудогорец в мача между двата тима от Шампионската лига.

Йозил има 44 попадения в 253 мача, откакто пристигна от Реал Мадрид през 2013 година.

Използвайки своя Instagram-акаунт, Йозил качи анимирано видео на своя гол срещу „орлите” в груповата фаза на ШЛ през ноември 2016-а година. Той се разписа за победата с 3:2 и прати тима на Арсен Венгер на 1/8-финалите от надпреварата тогава.

Лудогорец поведе с два гола след попадения на Клаудиу Кешеру и Джонатан Кафу, но голове на Гранит Джака и Оливие Жиру върнаха „топчиите” в мача до почивката. През втората част Мохамед Елнени прати дълга топка за Месут Йозил, който я овладя и премина през двама бранители на разградчани, след което финтира и Милан Борян, за да прати топката във вратата на българския тим.

„Намерих това днес. Моят любим гол в кариерата ми досега”, бе краткото послание на Йозил.