ПО ШАМПИОНСКИ: Ливърпул изстудява шампанското след разгром на „Анфийлд“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци разбиха Кристъл Палас с 4:0, вече имат над 100 гола през сезона и 23 точки аванс пред Сити

Ливърпул направи поредна крачка към дългоочакваната титла в английската Висша лига, след като разгроми Кристъл Палас с 4:0 на „Анфийлд“ в мач от 31-ия кръг.

Така мърсисайдци могат да станат шампиони на Острова за първи път от 30 години насам още в четвъртък, ако Манчестър Сити не победи като гост Челси.

За разлика от първия си двубой след рестарта, нулевото реми в градското дерби с Евертън, тази вечер мърсисайдци не оставиха никакви шансове на своя съперник и реализираха по две попадения през двете полувремена.

Крайният защитник Трент Александър-Арнолд откри резултата в 23-ата минута с образцово изпълнение на свободен удар, а минута преди паузата Мохамед Салах удвои.

В 44-ата минута египетският национал получи отличен извеждащ пас от Фабиньо и останал сам срещу вратаря хладнокръвно направи резултата 2:0.

Това позволи на Ливърпул да се оттегли с комфортна преднина на почивката, а скоро след нея Фабиньо оформи класиката.

Бразилският халф ознаменува своя мач №50 за „червените“ с красиво попадение, след пас на Анди Робертсън и мощен далечен удар – 3:0.

След това Мо Салах бе близо до ново попадение, ала прати топката покрай вратата.

В 69-ата минута обаче именно той асистира майсторски на Садио Мане, който напредна в пеналта и с диагонален изстрел вкара за 4:0.

Така Ливърпул премина котата от 100 попадения в своя 50-и мач през сезона и събра 86 точки, като вече има с 23 повече от преследвача Манчестър Сити.

Кристъл Палас пък прекъсна серията си от 4 победи и остана с 42 пункта на деветата позиция, а освен това даде свидна жертва, защото контузия още в началото на „Анфийлд“ получи звездата на тима Уилфред Заха.

В следващия кръг Ливърпул гостува точно на досегашния шампион Манчестър Сити, докато Кристъл Палас приема Бърнли.

Ливърпул – Кристъл Палас 4:0

1:0 Александър-Арнолд 23
2:0 Мохамед Салах 43

3:0 Фабиньо 55
4:0 Садио Мане 69

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робертсън, Фабиньо, Хендерсън, Вайналдум, Мане, Салах, Фирмино;

КРИСТЪЛ ПАЛАС: Хенеси, Уард, Кейхил, Сако, Ван Аанхолт, Макарти, Таунзънд, Макартър, Кояте, Аю, Заха;

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел