ОБЗОР: Олимпиакос и Динамо крачат към Шампионска лига (РЕПОРТАЖИ)

Молде и Ференцварош със зрелищно реми след два обрата в Норвегия, вижте резултатите от сряда

В сряда вечер се изиграха и последните три мача от първия кръг на плейофите за място в групите на Шампионска лига.

За разлика от предишните фази на квалификациите, настоящата е в две срещи на разменено гостуване, а важни крачки към заветната цел направиха Олимпиакос и Динамо (Киев).

Гръцкият гранд победи у дома Омония (Никозия) с 2:0 и чака спокойно реванша в Кипър след седмица, докато украинският тим спечели с 2:1 визитата си на Гент.

Домакините от Белгия завършиха двубоя с човек по-малко, тъй като в 53-ата минута заради втори жълт картон бе изгонен Роман Безус.

Най-резултатният двубой в сряда вечер бе този между Молде и Ференцварош.

Срещата в Норвегия приключи със зрелищно реми 3:3 след  два обрата.

Гостите поведоха с 0:2, но с три попадения за по-малко от 30 минути през втората част домакините направиха резултата 3:2 преди Игор Каратин да оформи крайното 3:3 от дузпа в 87-ата минута.

Така интригата остана за реванша, който е идния вторник в Унгария.