Карло Анчелоти хвали Гасперини и Аталанта

Карло Анчелоти хвали Гасперини и Аталанта

Преди мача на Реал (Мадрид) срещу италианците в Шампионска лига

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти вярва, че неговият отбор няма да си осигури класиране в топ 8 в подреждането от 36 тима в Шампионската лига и ще трябва да премине през два елиминационни мача, за да има шанс да продължи напред в турнира, пише агенция "Ройтерс".

Реал изпитва трудности при защитата на европейската си титла, като загуби три от последните си четири мача в надпреварата. Грандът от Мадрид изостава на 4 точки от първите осем - на 24-о място, което е последното, даващо право на участие в плейофите, а във вторник ще гостува на италианския Аталанта.

Анчелоти призна, че сблъсъкът в Бергамо трябва да бъде спечелен, но подчерта, че е убеден, че футболистите му имат каквото е необходимо, за да накарат съмняващите се да замълчат.

"Това не е нищо повече от залог за три важни точки, които ще ни помогнат да се класираме напред", каза италианецът на пресконференция по-рано днес.

"За съжаление ще трябва да играем допълнителен кръг, но това е - имам голямо доверие в моя отбор. Нещата се подобриха, сега сме в добра динамика и ще продължим да се подобряваме. Утрешният мач може да бъде най-трудният от сега до края на годината. В момента съм умерено загрижен. Притесняваме се да намерим добра стратегия, за да победим много труден противник като Аталанта, но нищо повече", коментира Карло Анчелоти.

"Аталанта се справя много добре. Пълни са с ентусиазъм, но това ни дава шанс да излезем и да се докажем, като същевременно спечелим три важни точки", каза още Анчелоти и продължи:

"Те са страхотен отбор, клуб, който върши грандиозна работа, въпреки че губи много играчи всяко лято. Винаги намират начини да се адаптират и това говори много за тях. Треньорът Джан Пиеро Гасперини върши фантастична работа. Винаги играе интензивен, красив футбол. Работата му е грандиозна."

Зиркзее си тръгва от Юнайтед през зимата?

Нападателят на Манчестър Юнайтед Джошуа Зиркзее може да напусне „Олд Трафорд“ още през зимата, като според информация на TEAMtalk, към него има сериозен интерес от Уест Хем Юнайтед и Евертън

Байерн ще задържи Упамекано

Плановете на Ливърпул за зимно подсилване на отбраната може да претърпят сериозен удар, след като Байерн Мюнхен е предприел решителни стъпки за удължаване на договора на Дайо Упамекано, съобщава журналистът Кристиан Фалк

Байерн Мюнхен работи по трансфера на Гехи

Байерн (Мюнхен) активизира усилията си за привличането на защитника на Кристъл Палас Марк Гехи

В Борусия Дортмунд са оптимисти за новия договор на Шлотербек

Ръководството на германският футболен клуб Борусия Дортмунд е уверено, че ще успее да финализира удължаването на договора на защитника Нико Шлотербек

УЕФА позволи на Барса и Милан да играят извън Европа

УЕФА даде зелена светлина за нещо безпрецедентно в исторически план

Дешан успокои феновете за Мбапе: Има само лек проблем

Селекционерът на националния отбор на Франция Дидие Дешан разкри на пресконференцията си преди световните квалификации с Азербайджан и Исландия, че капитанът на тима Килиан Мбапе има малък проблем, но той не би трябвало да му попречи да играе

Матеус: Байерн (Мюнхен) е най-добрият отбор в Европа в момента

Ръководството на Байерн е подновило преговорите за удължаването на договора на Упамекано

Кметът на Милано съветва как да се казва новият стадион на Милан и Интер

Кметът на Милано Бепе Сала призна, че правата за името на новия стадион ще бъдат избрани от Интер и Милан, но отправи предложение, свързано с историята на съоръжението

Марсилия иска Ендрик от Реал (Мадрид)

19-годишният бразилец не е записал нито една минута през сезона